Weather Olbrachcice Wielkie long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Olbrachcice Wielkie for ten days.
Sunday, May 3
24 / 11°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
| 11 °C | 9 °C | 2 am | |
| 15 °C | 13 °C | 8 am | |
| 24 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 19 °C | 17 °C | 8 pm |
sunrise 5:23 am
sunset 8:16 pm
HOURLY
sunset 8:16 pm
|
|
|
|
Weather forecast Olbrachcice Wielkie, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southwest |
1017 hPa | 62 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h south-southwest |
1016 hPa | 50 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h south |
1015 hPa | 26 % | 3 °C | 30 % | 0% | 0% | 0% | 30% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south |
1013 hPa | 42 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h south-southwest |
1014 hPa | 52 % | 3 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 12% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south |
1013 hPa | 46 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 25 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h south-southeast |
1012 hPa | 22 % | 2 °C | 72 % | 0% | 0% | 0% | 72% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southeast |
1010 hPa | 32 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
Olbrachcice Wielkie, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 50.6073; 16.7789
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 276 m
The administrative part:
- Lower Silesian Voivodeship, Wroclaw
- Powiat ząbkowicki, Ząbkowice Śląskie
Something wrong, something missing?
Weather Olbrachcice Wielkie, Poland. Weather forecast Olbrachcice Wielkie.
Olbrachcice Wielkie - weather nearby - bigger cities
Olbrachcice Wielkie - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Olbrachcice Wielkie is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Olbrachcice Wielkie
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:23 am | 8:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:49 pm | 14:52 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:45 am | 8:55 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:58 am | 9:43 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:58 am | 10:43 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:43 pm | 05/03/2026 5:32 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |