Weather Okszów weekend
Weather forecast for Okszów for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day morning partly cloudy, later morning clear, in the afternoon initially clear, later partly cloudy. Sunday during the day morning clear, in the afternoon initially clear, later cloudy, in the evening initially cloudy, later clear.
Friday, May 1
14 / 5°C
| 0.0 mm | 10 km/h |
| 5 °C | 2 °C | 2 am | |
| 8 °C | 5 °C | 8 am | |
| 14 °C | 12 °C | 2 pm | |
| 12 °C | 10 °C | 8 pm |
sunrise 4:58 am
sunset 7:48 pm
HOURLY
sunset 7:48 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Okszów, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northwest |
1027 hPa | 62 % | -1 °C | 100 % | 0% | 0% | 99% | 82% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-northwest |
1027 hPa | 53 % | -1 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1025 hPa | 42 % | 1 °C | 100 % | 0% | 97% | 100% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h east |
1025 hPa | 60 % | 4 °C | 55 % | 0% | 37% | 46% | 7% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south-southwest |
1025 hPa | 84 % | 2 °C | 31 % | 0% | 31% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h north-northeast |
1025 hPa | 67 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northeast |
1023 hPa | 43 % | 5 °C | 19 % | 0% | 1% | 0% | 18% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.2 m/s1 km/h east-southeast |
1020 hPa | 56 % | 4 °C | 13 % | 0% | 9% | 0% | 3% | |
Okszów, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.1621; 23.4926
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Okszów, Poland. Weather forecast Okszów.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Okszów is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Okszów
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:58 am | 7:48 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:23 pm | 14:49 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:20 am | 8:27 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:32 am | 9:15 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:33 am | 10:15 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 6:49 pm | 05/01/2026 4:21 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |