Weather Ojrzanowo long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Ojrzanowo for ten days.
Tuesday, May 26
22 / 14°C
| 0.0 mm | 30 km/h |
| 14 °C | 13 °C | 2 am | |
| 17 °C | 16 °C | 8 am | |
| 22 °C | 20 °C | 2 pm | |
| 17 °C | 14 °C | 8 pm |
sunrise 4:34 am
sunset 8:56 pm
HOURLY
sunset 8:56 pm
|
|
|
|
Weather forecast Ojrzanowo, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/26/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west |
1025 hPa | 72 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h west-northwest |
1022 hPa | 70 % | 11 °C | 7 % | 0% | 7% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 8.4 m/s30 km/h west-northwest |
1020 hPa | 37 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h northwest |
1018 hPa | 41 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Wednesday 05/27/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h west-northwest |
1017 hPa | 68 % | 5 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 8 AM
2 AM
| rain showers | 12 °C 10 °C |
1.5 mm | 7.5 m/s27 km/h northwest |
1015 hPa | 68 % | 6 °C | 60 % | 0% | 60% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 16 °C 13 °C |
0.1 mm | 8.4 m/s30 km/h northwest |
1015 hPa | 38 % | 2 °C | 15 % | 0% | 1% | 14% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north-northwest |
1016 hPa | 47 % | 1 °C | 15 % | 0% | 3% | 15% | 0% | |
Ojrzanowo, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 52.9331; 17.9587
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 84 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Ojrzanowo, Poland. Weather forecast Ojrzanowo.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ojrzanowo is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ojrzanowo
data are always in the local timeSun and light
May 26, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:34 am | 8:56 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:45 pm | 16:21 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:47 am | 9:44 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:38 am | 10:54 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/25/2026 2:36 pm | 05/26/2026 2:24 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |