Weather Obicz - Beskid Niski 788 mnpm tomorrow
Weather forecast Obicz - Beskid Niski 788 mnpm April 30, 2026
During the day partly cloudy, later morning rain, in the evening initially rain, later snow. The highest temperature 8 °C. Total rainfall 8.5 mm. At night overcast. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Obicz - Beskid Niski 788 mnpm, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 0 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-southwest |
1010 hPa | 93 % | 0 °C | 25 % | 0% | 19% | 14% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 4 °C 2 °C |
2.1 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southwest |
1010 hPa | 81 % | 1 °C | 100 % | 0% | 37% | 98% | 98% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 6 °C 4 °C |
4.2 mm | 0.8 m/s3 km/h north |
1010 hPa | 85 % | 3 °C | 100 % | 0% | 81% | 100% | 2% | |
| 8 PM
2 PM
| snow | 1 °C -2 °C |
2.2 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northwest |
1013 hPa | 99 % | 0 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 0 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1014 hPa | 95 % | 0 °C | 100 % | 0% | 85% | 100% | 97% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1014 hPa | 89 % | 0 °C | 98 % | 0% | 2% | 93% | 95% | |
Obicz - Beskid Niski 788 mnpm, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 49.4343; 21.2404
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 780 m
Something wrong, something missing?
Weather Obicz - Beskid Niski 788 mnpm, Poland. Weather forecast Obicz - Beskid Niski 788 mnpm.
Obicz - Beskid Niski 788 mnpm - weather nearby - bigger cities
Obicz - Beskid Niski 788 mnpm - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Obicz - Beskid Niski 788 mnpm is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Obicz - Beskid Niski 788 mnpm
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:14 am | 7:50 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:32 pm | 14:36 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:38 am | 8:27 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:53 am | 9:12 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3 am | 10:06 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:42 pm | 04/30/2026 4:20 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |