Weather Nowy Jasiniec the day after tomorrow
Weather forecast Nowy Jasiniec May 1, 2026
During the day morning clear, in the afternoon initially clear, later partly cloudy, in the evening clear. The highest temperature 18 °C. At night the lowest temperature 2 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nowy Jasiniec, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-northwest |
1028 hPa | 91 % | 2 °C | 16 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1028 hPa | 91 % | 2 °C | 14 % | 0% | 0% | 2% | 11% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1028 hPa | 92 % | 1 °C | 6 % | 0% | 0% | 5% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-northwest |
1027 hPa | 92 % | 1 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1027 hPa | 91 % | 0 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north |
1028 hPa | 96 % | 0 °C | 12 % | 0% | 0% | 11% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1028 hPa | 97 % | 1 °C | 13 % | 0% | 0% | 13% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northeast |
1028 hPa | 92 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1028 hPa | 80 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northeast |
1028 hPa | 66 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northeast |
1028 hPa | 55 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northeast |
1028 hPa | 51 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northeast |
1028 hPa | 48 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1028 hPa | 45 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1027 hPa | 43 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1025 hPa | 46 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-northwest |
1026 hPa | 77 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south-southwest |
1025 hPa | 60 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 25 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h southwest |
1021 hPa | 27 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southwest |
1018 hPa | 36 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Nowy Jasiniec, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.3481; 18.0353
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 87 m
The administrative part:
- Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Bydgoszcz
- Powiat bydgoski, Solec Kujawski
Something wrong, something missing?
Weather Nowy Jasiniec, Poland. Weather forecast Nowy Jasiniec.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nowy Jasiniec is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nowy Jasiniec
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:13 am | 8:17 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:44 pm | 15:03 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:32 am | 8:59 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:40 am | 9:51 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:30 am | 11:03 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:19 pm | 05/01/2026 4:36 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |