Weather Nowe Marzy tomorrow
Weather forecast Nowe Marzy April 29, 2026
During the day morning clear, later morning cloudy, in the afternoon initially cloudy, later partly cloudy. The highest temperature 10 °C. At night cloudy. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nowe Marzy, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1028 hPa | 77 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1028 hPa | 87 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1028 hPa | 89 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1028 hPa | 90 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1028 hPa | 91 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 0 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northwest |
1029 hPa | 90 % | 0 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1029 hPa | 89 % | 0 °C | 14 % | 0% | 14% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-northwest |
1029 hPa | 78 % | -1 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1029 hPa | 51 % | -4 °C | 7 % | 0% | 3% | 4% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1029 hPa | 45 % | -3 °C | 18 % | 0% | 1% | 18% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north |
1029 hPa | 43 % | -3 °C | 71 % | 0% | 63% | 27% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h north |
1029 hPa | 43 % | -3 °C | 74 % | 0% | 68% | 31% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h north |
1030 hPa | 42 % | -3 °C | 75 % | 0% | 60% | 38% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north |
1030 hPa | 34 % | -5 °C | 50 % | 0% | 37% | 21% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north |
1030 hPa | 31 % | -6 °C | 48 % | 0% | 22% | 40% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north |
1030 hPa | 30 % | -6 °C | 29 % | 0% | 11% | 23% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north |
1030 hPa | 29 % | -6 °C | 14 % | 0% | 4% | 11% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north-northeast |
1030 hPa | 28 % | -7 °C | 2 % | 0% | 1% | 1% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north-northeast |
1030 hPa | 29 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1030 hPa | 31 % | -7 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1030 hPa | 35 % | -7 °C | 39 % | 0% | 0% | 0% | 39% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1031 hPa | 46 % | -5 °C | 29 % | 0% | 0% | 0% | 29% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northeast |
1031 hPa | 59 % | -2 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1031 hPa | 71 % | -1 °C | 26 % | 0% | 0% | 0% | 26% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north |
1031 hPa | 77 % | -1 °C | 28 % | 0% | 0% | 0% | 28% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h northwest |
1032 hPa | 80 % | -1 °C | 28 % | 0% | 0% | 0% | 28% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northwest |
1032 hPa | 83 % | -1 °C | 46 % | 0% | 0% | 6% | 43% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h northwest |
1032 hPa | 83 % | -1 °C | 60 % | 0% | 0% | 46% | 26% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west-southwest |
1032 hPa | 82 % | -1 °C | 85 % | 0% | 0% | 83% | 12% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-southwest |
1032 hPa | 80 % | -1 °C | 87 % | 0% | 0% | 86% | 6% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1032 hPa | 75 % | -2 °C | 76 % | 0% | 5% | 74% | 6% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h west |
1032 hPa | 64 % | -3 °C | 81 % | 0% | 30% | 74% | 2% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west |
1032 hPa | 56 % | -3 °C | 93 % | 0% | 75% | 72% | 4% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west-southwest |
1032 hPa | 52 % | -3 °C | 95 % | 0% | 85% | 64% | 3% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west-southwest |
1032 hPa | 42 % | -4 °C | 95 % | 0% | 88% | 64% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h southwest |
1031 hPa | 39 % | -4 °C | 96 % | 0% | 85% | 78% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h southwest |
1031 hPa | 36 % | -4 °C | 97 % | 0% | 83% | 84% | 14% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west-southwest |
1031 hPa | 37 % | -3 °C | 99 % | 0% | 65% | 94% | 63% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-southwest |
1030 hPa | 40 % | -2 °C | 100 % | 0% | 95% | 99% | 78% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-southwest |
1030 hPa | 43 % | -1 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 69% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-southwest |
1030 hPa | 46 % | -1 °C | 100 % | 0% | 98% | 100% | 69% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-southwest |
1029 hPa | 46 % | 0 °C | 100 % | 0% | 79% | 99% | 66% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h southwest |
1029 hPa | 46 % | 0 °C | 99 % | 0% | 43% | 98% | 46% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h southwest |
1028 hPa | 47 % | 0 °C | 92 % | 0% | 23% | 86% | 29% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h southwest |
1028 hPa | 51 % | 0 °C | 75 % | 0% | 6% | 48% | 47% | |
Nowe Marzy, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.4735; 18.6651
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 20 m
The administrative part:
- Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Bydgoszcz
- Powiat świecki, Gmina Świecie
Something wrong, something missing?
Weather Nowe Marzy, Poland. Weather forecast Nowe Marzy.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nowe Marzy is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nowe Marzy
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:14 am | 8:11 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:42 pm | 14:57 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:33 am | 8:53 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:42 am | 9:44 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:34 am | 10:54 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:44 pm | 04/29/2026 4:12 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |