Weather Nosek long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Nosek for ten days.
Tuesday, May 19
19 / 8°C
| 0.0 mm | 10 km/h |
| 8 °C | 7 °C | 2 am | |
| 11 °C | 10 °C | 8 am | |
| 19 °C | 19 °C | 2 pm | |
| 15 °C | 15 °C | 8 pm |
sunrise 4:35 am
sunset 8:40 pm
HOURLY
sunset 8:40 pm
|
|
|
|
Weather forecast Nosek, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/19/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1016 hPa | 90 % | 6 °C | 32 % | 0% | 17% | 16% | 1% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1018 hPa | 79 % | 7 °C | 50 % | 0% | 11% | 30% | 19% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1018 hPa | 56 % | 10 °C | 41 % | 0% | 32% | 14% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1019 hPa | 77 % | 11 °C | 35 % | 0% | 1% | 9% | 28% | |
Wednesday 05/20/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1022 hPa | 90 % | 6 °C | 8 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1023 hPa | 77 % | 8 °C | 7 % | 0% | 3% | 3% | 2% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1022 hPa | 51 % | 10 °C | 33 % | 0% | 33% | 2% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1022 hPa | 70 % | 12 °C | 19 % | 0% | 0% | 18% | 0% | |
Nosek, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.2286; 19.7426
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 118 m
The administrative part:
- Warmian-Masurian Voivodeship, Olsztyn
- Działdowo County, Iłowo -Osada
Something wrong, something missing?
Weather Nosek, Poland. Weather forecast Nosek.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nosek is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nosek
data are always in the local timeSun and light
May 19, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:35 am | 8:40 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:37 pm | 16:05 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:49 am | 9:27 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:45 am | 10:32 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/19/2026 6 am | 05/20/2026 12:37 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |