Weather Niewachlów I today
Weather forecast Niewachlów I April 28, 2026
During the day the highest temperature 4 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 3 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Niewachlów I, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 9 PM
3 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1025 hPa | 51 % | -4 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1025 hPa | 58 % | -4 °C | 13 % | 0% | 4% | 11% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1024 hPa | 61 % | -3 °C | 2 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north |
1025 hPa | 60 % | -4 °C | 25 % | 0% | 0% | 25% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1025 hPa | 55 % | -4 °C | 99 % | 0% | 7% | 99% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1025 hPa | 56 % | -4 °C | 100 % | 0% | 28% | 100% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1025 hPa | 56 % | -4 °C | 100 % | 0% | 31% | 100% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northeast |
1025 hPa | 51 % | -5 °C | 78 % | 0% | 7% | 78% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 2 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1026 hPa | 49 % | -7 °C | 21 % | 0% | 0% | 21% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northeast |
1026 hPa | 56 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1027 hPa | 56 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1027 hPa | 50 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 4 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north |
1027 hPa | 42 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north |
1027 hPa | 38 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1027 hPa | 35 % | -7 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 32 % | -7 °C | 43 % | 0% | 5% | 43% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 31 % | -8 °C | 65 % | 0% | 0% | 65% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north |
1027 hPa | 32 % | -7 °C | 89 % | 0% | 5% | 89% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north |
1027 hPa | 36 % | -6 °C | 96 % | 0% | 30% | 96% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1028 hPa | 38 % | -6 °C | 91 % | 0% | 89% | 82% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1028 hPa | 39 % | -6 °C | 98 % | 0% | 88% | 96% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north |
1028 hPa | 41 % | -6 °C | 88 % | 0% | 86% | 71% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1028 hPa | 42 % | -6 °C | 60 % | 0% | 60% | 25% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1029 hPa | 49 % | -5 °C | 10 % | 0% | 6% | 10% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1029 hPa | 57 % | -5 °C | 3 % | 0% | 3% | 1% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1029 hPa | 61 % | -5 °C | 7 % | 0% | 7% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1030 hPa | 61 % | -5 °C | 10 % | 0% | 10% | 0% | 0% | |
Niewachlów I, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 50.8959; 20.5891
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Niewachlów I, Poland. Weather forecast Niewachlów I.
Niewachlów I - weather nearby - bigger cities
Niewachlów I - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Niewachlów I is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Niewachlów I
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Niewachlów I
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:16 am | 7:54 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:35 pm | 14:37 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:39 am | 8:32 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:53 am | 9:18 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:57 am | 10:15 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:20 pm | 04/28/2026 3:56 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |