Weather Nielubia long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Nielubia for ten days.
Thursday, Apr 30
17 / 5°C
| 0.0 mm | 10 km/h |
|
|
|
|
Weather forecast Nielubia, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southwest |
1031 hPa | 50 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h southwest |
1031 hPa | 55 % | -5 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west |
1031 hPa | 58 % | -5 °C | 17 % | 0% | 0% | 0% | 17% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-northwest |
1031 hPa | 61 % | -5 °C | 30 % | 0% | 0% | 0% | 30% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-northwest |
1031 hPa | 67 % | -5 °C | 32 % | 0% | 0% | 0% | 32% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1032 hPa | 73 % | -4 °C | 11 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1032 hPa | 76 % | -4 °C | 5 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1032 hPa | 68 % | -3 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north |
1032 hPa | 57 % | -3 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 11% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north |
1032 hPa | 46 % | -3 °C | 25 % | 0% | 0% | 18% | 7% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1032 hPa | 35 % | -4 °C | 42 % | 0% | 0% | 8% | 36% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northeast |
1032 hPa | 31 % | -5 °C | 40 % | 0% | 0% | 0% | 39% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1032 hPa | 29 % | -4 °C | 10 % | 0% | 0% | 5% | 6% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1031 hPa | 29 % | -3 °C | 82 % | 0% | 10% | 63% | 48% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1030 hPa | 29 % | -3 °C | 92 % | 0% | 1% | 79% | 60% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1030 hPa | 30 % | -2 °C | 37 % | 0% | 5% | 14% | 25% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1029 hPa | 30 % | -1 °C | 51 % | 0% | 3% | 14% | 42% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1028 hPa | 28 % | -1 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 1% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northwest |
1028 hPa | 30 % | -1 °C | 99 % | 0% | 0% | 99% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northwest |
1027 hPa | 33 % | 0 °C | 45 % | 0% | 2% | 43% | 1% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1028 hPa | 40 % | 0 °C | 25 % | 0% | 2% | 24% | 2% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1028 hPa | 74 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-northwest |
1028 hPa | 59 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1026 hPa | 34 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-northeast |
1025 hPa | 44 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Nielubia, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.6392; 15.9961
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 120 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Nielubia, Poland. Weather forecast Nielubia.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nielubia is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nielubia
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:29 am | 8:18 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:53 pm | 14:49 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:50 am | 8:57 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:02 am | 9:45 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:01 am | 10:47 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:08 pm | 04/30/2026 4:37 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |