Weather Napraty long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Napraty for ten days.
Tuesday, May 5
21 / 13°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
| 13 °C | 13 °C | 2 am | |
| 14 °C | 13 °C | 8 am | |
| 21 °C | 21 °C | 2 pm | |
| 18 °C | 18 °C | 8 pm |
sunrise 4:51 am
sunset 8:17 pm
HOURLY
sunset 8:17 pm
|
|
|
|
Weather forecast Napraty, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south |
1011 hPa | 79 % | 9 °C | 98 % | 0% | 0% | 47% | 96% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1011 hPa | 82 % | 10 °C | 98 % | 0% | 0% | 1% | 98% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h south-southeast |
1010 hPa | 59 % | 13 °C | 100 % | 0% | 1% | 8% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-northwest |
1010 hPa | 69 % | 12 °C | 29 % | 0% | 7% | 9% | 15% | |
Wednesday 05/06/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1013 hPa | 82 % | 5 °C | 49 % | 0% | 21% | 20% | 18% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-northwest |
1011 hPa | 83 % | 11 °C | 100 % | 0% | 16% | 25% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1012 hPa | 51 % | 8 °C | 71 % | 0% | 42% | 56% | 31% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1014 hPa | 76 % | 10 °C | 98 % | 0% | 0% | 5% | 98% | |
Napraty, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.1533; 20.7021
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 103 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Napraty, Poland. Weather forecast Napraty.
Napraty - weather nearby - bigger cities
Napraty - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Napraty is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Napraty
data are always in the local timeSun and light
May 5, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:51 am | 8:17 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:33 pm | 15:25 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:08 am | 9 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:11 am | 9:58 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:45 am | 11:27 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/05/2026 12:08 am | 05/05/2026 6 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |