Weather Leszczydół Stary long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Leszczydół Stary for ten days.
Monday, May 4
26 / 14°C
| 0.0 mm | 11 km/h |
| 14 °C | 12 °C | 2 am | |
| 17 °C | 16 °C | 8 am | |
| 26 °C | 25 °C | 2 pm | |
| 20 °C | 18 °C | 8 pm |
sunrise 4:56 am
sunset 8:06 pm
HOURLY
sunset 8:06 pm
|
|
|
|
Weather forecast Leszczydół Stary, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h south |
1011 hPa | 52 % | 4 °C | 73 % | 0% | 0% | 0% | 73% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southwest |
1011 hPa | 51 % | 7 °C | 24 % | 0% | 0% | 0% | 24% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 26 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h southwest |
1010 hPa | 25 % | 5 °C | 14 % | 0% | 0% | 0% | 14% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south |
1009 hPa | 33 % | 3 °C | 56 % | 0% | 0% | 10% | 50% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h south-southeast |
1009 hPa | 56 % | 5 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain showers | 16 °C 15 °C |
0.7 mm | 0.8 m/s3 km/h northeast |
1010 hPa | 58 % | 7 °C | 75 % | 0% | 0% | 70% | 34% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 22 °C 22 °C |
0.1 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1010 hPa | 48 % | 10 °C | 96 % | 0% | 6% | 15% | 95% | |
| 8 PM
2 PM
| heavy rain | 17 °C 16 °C |
16.6 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1011 hPa | 59 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 57% | 100% | |
Leszczydół Stary, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 52.6198; 21.4047
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Leszczydół Stary, Poland. Weather forecast Leszczydół Stary.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Leszczydół Stary is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Leszczydół Stary
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:56 am | 8:06 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:31 pm | 15:09 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:15 am | 8:47 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:23 am | 9:40 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:13 am | 10:52 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 10:47 pm | 05/04/2026 5:30 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |