Weather Łebno today
Weather forecast Łebno April 28, 2026
During the day morning cloudy, in the afternoon initially cloudy, later partly cloudy, in the evening clear. The highest temperature 10 °C. At night the lowest temperature 3 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Łebno, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west |
1025 hPa | 68 % | -2 °C | 76 % | 0% | 30% | 73% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1025 hPa | 64 % | -2 °C | 24 % | 0% | 7% | 20% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west |
1026 hPa | 61 % | -2 °C | 17 % | 0% | 3% | 2% | 12% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west |
1026 hPa | 59 % | -1 °C | 24 % | 0% | 8% | 13% | 5% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-northwest |
1026 hPa | 51 % | -2 °C | 69 % | 0% | 15% | 64% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1026 hPa | 43 % | -3 °C | 75 % | 0% | 12% | 71% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1026 hPa | 41 % | -2 °C | 88 % | 0% | 26% | 84% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northwest |
1026 hPa | 46 % | -1 °C | 98 % | 0% | 62% | 95% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h northwest |
1025 hPa | 44 % | -1 °C | 87 % | 0% | 59% | 81% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north |
1026 hPa | 43 % | -1 °C | 55 % | 0% | 41% | 42% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1026 hPa | 42 % | -2 °C | 42 % | 0% | 35% | 19% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north-northeast |
1026 hPa | 45 % | -2 °C | 35 % | 0% | 33% | 6% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northeast |
1026 hPa | 44 % | -2 °C | 20 % | 0% | 20% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1026 hPa | 47 % | -2 °C | 9 % | 0% | 9% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1026 hPa | 61 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northeast |
1027 hPa | 72 % | 1 °C | 9 % | 0% | 6% | 3% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1027 hPa | 73 % | 0 °C | 8 % | 0% | 8% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1028 hPa | 78 % | 0 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west |
1028 hPa | 81 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west |
1028 hPa | 84 % | 0 °C | 3 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west |
1028 hPa | 83 % | 0 °C | 3 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west |
1028 hPa | 82 % | -1 °C | 3 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-southwest |
1029 hPa | 84 % | 0 °C | 19 % | 0% | 19% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-southwest |
1029 hPa | 84 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west |
1029 hPa | 85 % | 0 °C | 5 % | 0% | 5% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west |
1029 hPa | 82 % | 0 °C | 15 % | 0% | 15% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northwest |
1029 hPa | 77 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north |
1030 hPa | 55 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1030 hPa | 46 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north |
1031 hPa | 43 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north |
1031 hPa | 39 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north-northeast |
1031 hPa | 37 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1031 hPa | 36 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1032 hPa | 37 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northeast |
1032 hPa | 39 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1032 hPa | 40 % | -4 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1031 hPa | 44 % | -3 °C | 32 % | 0% | 0% | 0% | 32% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1031 hPa | 45 % | -3 °C | 60 % | 0% | 0% | 0% | 60% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1031 hPa | 46 % | -3 °C | 55 % | 0% | 0% | 0% | 55% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1031 hPa | 48 % | -4 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-southwest |
1031 hPa | 57 % | -3 °C | 20 % | 0% | 0% | 0% | 20% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-southwest |
1031 hPa | 67 % | -2 °C | 58 % | 0% | 0% | 0% | 58% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west |
1032 hPa | 66 % | -2 °C | 52 % | 0% | 0% | 0% | 52% | |
Łebno, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.4616; 18.1406
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 182 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Łebno, Poland. Weather forecast Łebno.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Łebno is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Łebno
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Łebno
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:15 am | 8:15 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:44 pm | 14:59 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:33 am | 8:57 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:40 am | 9:51 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:28 am | 11:05 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:28 pm | 04/28/2026 4:06 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |