Weather Łasieczniki long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Łasieczniki for ten days.
Wednesday, May 6
25 / 14°C
| 0.0 mm | 11 km/h |
| 14 °C | 13 °C | 2 am | |
| 16 °C | 16 °C | 8 am | |
| 25 °C | 24 °C | 2 pm | |
| 21 °C | 21 °C | 8 pm |
sunrise 5:00 am
sunset 8:13 pm
HOURLY
sunset 8:13 pm
|
|
|
|
Weather forecast Łasieczniki, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 05/06/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h southeast |
1014 hPa | 61 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-southeast |
1015 hPa | 65 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 25 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east-southeast |
1014 hPa | 32 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east-northeast |
1013 hPa | 46 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Thursday 05/07/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east |
1014 hPa | 62 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east |
1014 hPa | 72 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Łasieczniki, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 52.0738; 20.1208
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 88 m
The administrative part:
- Łódź Voivodeship, Lodz
- Powiat skierniewicki, Złota, Łódź Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Łasieczniki, Poland. Weather forecast Łasieczniki.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Łasieczniki is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Łasieczniki
data are always in the local timeSun and light
May 6, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5 am | 8:13 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:36 pm | 15:12 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:19 am | 8:54 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:27 am | 9:46 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:17 am | 10:58 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/06/2026 12:44 am | 05/06/2026 7:15 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |