Weather Łabętnik weekend
Weather forecast for Łabętnik for this and next weekend.
|
Today
5/15/26 |
Tomorrow
5/16/26 |
Sunday
5/17/26 |
Saturday during the day overcast, in the afternoon initially overcast, later rain. Sunday during the day morning rain, later morning overcast, in the evening cloudy.
Friday, May 15
21 / 15°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
| 18 °C | 17 °C | 8 pm | |
| 16 °C | 16 °C | 9 pm | |
| 16 °C | 15 °C | 10 pm | |
| 15 °C | 14 °C | 11 pm |
sunrise 4:26 am
sunset 8:24 pm
HOURLY
sunset 8:24 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Łabętnik, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/15/2026 |
|||||||||||||
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h southeast |
1001 hPa | 33 % | 4 °C | 83 % | 0% | 0% | 62% | 60% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h southeast |
1001 hPa | 34 % | 4 °C | 96 % | 0% | 0% | 65% | 87% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h southeast |
1001 hPa | 36 % | 4 °C | 96 % | 0% | 0% | 59% | 90% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h southeast |
1001 hPa | 40 % | 6 °C | 99 % | 0% | 0% | 67% | 99% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-southeast |
1001 hPa | 47 % | 7 °C | 99 % | 0% | 0% | 93% | 96% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-southeast |
1001 hPa | 53 % | 7 °C | 95 % | 0% | 0% | 92% | 39% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southeast |
1001 hPa | 57 % | 8 °C | 98 % | 0% | 0% | 97% | 6% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south |
1001 hPa | 57 % | 7 °C | 96 % | 0% | 0% | 96% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h southeast |
1001 hPa | 59 % | 7 °C | 69 % | 0% | 0% | 69% | 0% | |
Saturday 05/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h southeast |
1001 hPa | 66 % | 7 °C | 25 % | 0% | 1% | 24% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h southeast |
1001 hPa | 70 % | 6 °C | 45 % | 0% | 6% | 25% | 21% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h southeast |
1001 hPa | 72 % | 6 °C | 87 % | 0% | 4% | 28% | 79% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1001 hPa | 70 % | 5 °C | 74 % | 0% | 0% | 1% | 74% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south |
1001 hPa | 76 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 2% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south |
1001 hPa | 80 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 17% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south |
1002 hPa | 81 % | 7 °C | 91 % | 0% | 0% | 14% | 90% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1002 hPa | 78 % | 8 °C | 75 % | 0% | 0% | 34% | 60% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south |
1002 hPa | 74 % | 8 °C | 80 % | 0% | 0% | 75% | 12% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1002 hPa | 71 % | 8 °C | 93 % | 0% | 0% | 92% | 22% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south |
1003 hPa | 70 % | 9 °C | 100 % | 0% | 5% | 99% | 97% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0-0.2 mm | 2.4 m/s9 km/h south |
1003 hPa | 67 % | 8 °C | 100 % | 0% | 15% | 100% | 99% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0-0.2 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1004 hPa | 66 % | 9 °C | 100 % | 0% | 29% | 100% | 99% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0-0.4 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southeast |
1004 hPa | 64 % | 8 °C | 100 % | 0% | 40% | 99% | 99% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain | 16 °C 15 °C |
0.0-0.4 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1004 hPa | 63 % | 8 °C | 100 % | 0% | 59% | 100% | 99% | |
| 3 PM
9 AM
| light rain | 15 °C 14 °C |
0.0-0.5 mm | 2.1 m/s8 km/h south |
1005 hPa | 68 % | 9 °C | 100 % | 0% | 72% | 100% | 100% | |
| 4 PM
10 AM
| light rain | 14 °C 13 °C |
0.0-0.4 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southwest |
1005 hPa | 72 % | 9 °C | 100 % | 0% | 76% | 100% | 99% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0-0.6 mm | 0.3 m/s1 km/h north-northwest |
1005 hPa | 79 % | 10 °C | 100 % | 0% | 54% | 100% | 99% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0-1.4 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northeast |
1005 hPa | 85 % | 11 °C | 100 % | 0% | 12% | 100% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| heavy rain | 13 °C 14 °C |
0.0-2.1 mm | 0.7 m/s3 km/h northeast |
1005 hPa | 94 % | 12 °C | 100 % | 0% | 48% | 100% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 13 °C 13 °C |
0.0-1.1 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northeast |
1006 hPa | 94 % | 11 °C | 100 % | 0% | 80% | 100% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| rain | 12 °C 12 °C |
0.0-1.1 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1006 hPa | 94 % | 11 °C | 100 % | 0% | 94% | 100% | 99% | |
| 10 PM
4 PM
| rain | 12 °C 12 °C |
0.0-0.9 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1007 hPa | 95 % | 11 °C | 100 % | 0% | 99% | 99% | 99% | |
| 11 PM
5 PM
| rain | 12 °C 12 °C |
0.0-1.4 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northeast |
1007 hPa | 96 % | 11 °C | 100 % | 0% | 93% | 99% | 95% | |
Łabętnik, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.8047; 22.7472
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 146 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Łabętnik, Poland. Weather forecast Łabętnik.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Łabętnik is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Łabętnik
data are always in the local timeSun and light
May 15, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:26 am | 8:24 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:25 pm | 15:57 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:40 am | 9:11 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:37 am | 10:15 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/15/2026 3:15 am | 05/15/2026 7:05 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |