Weather Kwileń long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Kwileń for ten days.
Sunday, May 3
26 / 13°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
| 13 °C | 11 °C | 2 am | |
| 15 °C | 13 °C | 8 am | |
| 26 °C | 23 °C | 2 pm | |
| 21 °C | 19 °C | 8 pm |
sunrise 5:15 am
sunset 8:17 pm
HOURLY
sunset 8:17 pm
|
|
|
|
Weather forecast Kwileń, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south |
1018 hPa | 51 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south |
1017 hPa | 53 % | 5 °C | 14 % | 0% | 0% | 0% | 14% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 26 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south-southwest |
1014 hPa | 24 % | 3 °C | 65 % | 0% | 0% | 0% | 65% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h south |
1012 hPa | 31 % | 3 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h south-southwest |
1012 hPa | 42 % | 3 °C | 74 % | 0% | 0% | 0% | 74% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h southwest |
1013 hPa | 49 % | 6 °C | 39 % | 0% | 0% | 12% | 30% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 23 °C 22 °C |
0.1 mm | 3.9 m/s14 km/h west |
1014 hPa | 43 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 28% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| heavy rain | 20 °C 20 °C |
5.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1014 hPa | 54 % | 10 °C | 100 % | 0% | 5% | 67% | 100% | |
Kwileń, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.9890; 17.8456
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 88 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Kwileń, Poland. Weather forecast Kwileń.
Kwileń - weather nearby - bigger cities
Kwileń - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kwileń is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kwileń
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:15 am | 8:17 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:45 pm | 15:01 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:35 am | 8:57 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:45 am | 9:47 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:39 am | 10:54 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:46 pm | 05/03/2026 5:19 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |