Weather Kwapinka week
Weather forecast for Kwapinka for this and next week.
Thursday, May 21
21 / 12°C
| 1.1 mm | 14 km/h |
| 12 °C | 11 °C | 2 am | |
| 14 °C | 15 °C | 8 am | |
| 21 °C | 21 °C | 2 pm | |
| 17 °C | 18 °C | 8 pm |
sunrise 4:46 am
sunset 8:26 pm
HOURLY
sunset 8:26 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kwapinka, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 05/21/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| light rain showers | 12 °C 12 °C |
0.8 mm | 1.6 m/s6 km/h west |
1022 hPa | 90 % | 10 °C | 25 % | 0% | 11% | 12% | 10% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.2 mm | 2.5 m/s9 km/h west |
1024 hPa | 86 % | 12 °C | 68 % | 0% | 32% | 65% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 21 °C 21 °C |
0.1 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1023 hPa | 56 % | 12 °C | 40 % | 0% | 19% | 27% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1024 hPa | 72 % | 12 °C | 25 % | 0% | 4% | 5% | 17% | |
Friday 05/22/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1026 hPa | 87 % | 10 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| rain showers | 16 °C 16 °C |
1.3 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1028 hPa | 80 % | 12 °C | 40 % | 0% | 40% | 3% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 21 °C 20 °C |
0.3 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1028 hPa | 52 % | 11 °C | 28 % | 0% | 22% | 16% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north |
1027 hPa | 62 % | 10 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kwapinka, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 49.8690; 20.1857
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 283 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Kwapinka, Poland. Weather forecast Kwapinka.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kwapinka is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kwapinka
data are always in the local timeSun and light
May 21, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:46 am | 8:26 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:35 pm | 15:40 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:04 am | 9:07 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:11 am | 10:02 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:51 am | 11:23 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/21/2026 9:10 am | 05/22/2026 1:17 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |