Weather Kuków, Lesser Poland Voivodeship week
Weather forecast for Kuków, Lesser Poland Voivodeship for this and next week.
Saturday, May 2
19 / 5°C
| 0.0 mm | 4 km/h |
| 5 °C | 3 °C | 2 am | |
| 11 °C | 9 °C | 8 am | |
| 19 °C | 18 °C | 2 pm | |
| 13 °C | 12 °C | 8 pm |
sunrise 5:17 am
sunset 8:01 pm
HOURLY
sunset 8:01 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kuków, Lesser Poland Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south |
1026 hPa | 83 % | 2 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south-southwest |
1026 hPa | 72 % | 5 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north |
1023 hPa | 47 % | 7 °C | 21 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h southeast |
1020 hPa | 68 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1019 hPa | 93 % | 4 °C | 8 % | 0% | 0% | 0% | 8% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south |
1019 hPa | 74 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-northeast |
1016 hPa | 43 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east-southeast |
1015 hPa | 65 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kuków, Lesser Poland Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 49.7325; 19.4849
Time zone: Europe / Warsaw
Population: 1 319
Altitude: 419 m
The administrative part:
- Lesser Poland Voivodeship, Krakow
- Powiat suski, Sucha Beskidzka
Something wrong, something missing?
Weather Kuków, Lesser Poland Voivodeship, Poland. Weather forecast Kuków, Lesser Poland Voivodeship.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kuków, Lesser Poland Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kuków, Lesser Poland Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
May 2, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:17 am | 8:01 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:39 pm | 14:44 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:40 am | 8:39 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:54 am | 9:24 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:59 am | 10:21 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/01/2026 8:15 pm | 05/02/2026 5:01 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |