Weather Krzyżanowo, Pomeranian Voivodeship today
Weather forecast Krzyżanowo, Pomeranian Voivodeship April 28, 2026
During the day the highest temperature 5 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 3 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Krzyżanowo, Pomeranian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 9 PM
3 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1027 hPa | 77 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1027 hPa | 81 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1027 hPa | 81 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h northwest |
1027 hPa | 81 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1027 hPa | 84 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1027 hPa | 86 % | 0 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 0 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1027 hPa | 88 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1028 hPa | 84 % | -1 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north |
1028 hPa | 84 % | -1 °C | 11 % | 0% | 11% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h west-southwest |
1028 hPa | 83 % | -1 °C | 41 % | 0% | 41% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-southwest |
1028 hPa | 78 % | -1 °C | 15 % | 0% | 15% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north-northwest |
1028 hPa | 65 % | 0 °C | 14 % | 0% | 13% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north-northwest |
1029 hPa | 61 % | 0 °C | 78 % | 0% | 69% | 19% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north |
1029 hPa | 56 % | 0 °C | 64 % | 0% | 43% | 38% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1029 hPa | 46 % | -2 °C | 35 % | 0% | 16% | 25% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1029 hPa | 38 % | -4 °C | 27 % | 0% | 22% | 7% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1030 hPa | 38 % | -4 °C | 10 % | 0% | 8% | 1% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northwest |
1030 hPa | 37 % | -4 °C | 4 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north-northwest |
1030 hPa | 40 % | -3 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1030 hPa | 40 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north |
1030 hPa | 40 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1030 hPa | 46 % | -2 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1030 hPa | 50 % | -2 °C | 61 % | 0% | 0% | 0% | 61% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north |
1030 hPa | 56 % | -1 °C | 74 % | 0% | 0% | 0% | 74% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1031 hPa | 64 % | -1 °C | 41 % | 0% | 0% | 0% | 41% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1031 hPa | 73 % | 0 °C | 44 % | 0% | 0% | 0% | 44% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1031 hPa | 79 % | 0 °C | 60 % | 0% | 0% | 0% | 60% | |
Krzyżanowo, Pomeranian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.0459; 19.2048
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Krzyżanowo, Pomeranian Voivodeship, Poland. Weather forecast Krzyżanowo, Pomeranian Voivodeship.
Krzyżanowo, Pomeranian Voivodeship - weather nearby - bigger cities
Krzyżanowo, Pomeranian Voivodeship - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Krzyżanowo, Pomeranian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Krzyżanowo, Pomeranian Voivodeship
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Krzyżanowo, Pomeranian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:12 am | 8:09 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:40 pm | 14:56 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:31 am | 8:51 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:39 am | 9:44 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:29 am | 10:55 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:24 pm | 04/28/2026 4:02 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |