Weather Krzywa, Lesser Poland Voivodeship today
Weather forecast Krzywa, Lesser Poland Voivodeship April 29, 2026
During the day morning partly cloudy, later morning cloudy, in the evening initially cloudy, later clear. The highest temperature 7 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature -2 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Krzywa, Lesser Poland Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1024 hPa | 55 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1024 hPa | 59 % | -6 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north |
1024 hPa | 60 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1024 hPa | 64 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northwest |
1024 hPa | 67 % | -6 °C | 15 % | 0% | 14% | 12% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1024 hPa | 66 % | -6 °C | 82 % | 0% | 67% | 81% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1024 hPa | 68 % | -5 °C | 50 % | 0% | 11% | 7% | 44% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1024 hPa | 67 % | -3 °C | 20 % | 0% | 3% | 0% | 18% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1025 hPa | 60 % | -3 °C | 54 % | 0% | 4% | 0% | 53% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1025 hPa | 59 % | -3 °C | 75 % | 0% | 27% | 7% | 65% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1025 hPa | 52 % | -3 °C | 62 % | 0% | 22% | 5% | 50% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north |
1024 hPa | 45 % | -5 °C | 52 % | 0% | 46% | 42% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north |
1025 hPa | 42 % | -5 °C | 93 % | 0% | 83% | 81% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1025 hPa | 42 % | -5 °C | 96 % | 0% | 95% | 93% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1025 hPa | 40 % | -6 °C | 78 % | 0% | 60% | 77% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1024 hPa | 36 % | -7 °C | 29 % | 0% | 9% | 28% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north |
1024 hPa | 32 % | -8 °C | 34 % | 0% | 0% | 34% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h north |
1024 hPa | 33 % | -8 °C | 74 % | 0% | 0% | 74% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h north |
1025 hPa | 35 % | -8 °C | 67 % | 0% | 6% | 67% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 4 °C 0 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1025 hPa | 39 % | -8 °C | 71 % | 0% | 14% | 71% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 3 °C -1 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1026 hPa | 40 % | -8 °C | 13 % | 0% | 0% | 13% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 2 °C -2 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1026 hPa | 41 % | -9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 1 °C -3 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north |
1027 hPa | 44 % | -9 °C | 1 % | 0% | 1% | 1% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 0 °C -4 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1027 hPa | 50 % | -8 °C | 7 % | 0% | 6% | 6% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 0 °C -4 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1028 hPa | 55 % | -8 °C | 12 % | 0% | 9% | 11% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | -1 °C -5 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1028 hPa | 58 % | -7 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north |
1028 hPa | 64 % | -7 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | -2 °C -5 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1028 hPa | 69 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | -2 °C -5 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1028 hPa | 71 % | -6 °C | 59 % | 0% | 57% | 54% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | -2 °C -5 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1029 hPa | 71 % | -6 °C | 64 % | 0% | 63% | 50% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northwest |
1029 hPa | 73 % | -5 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northwest |
1029 hPa | 71 % | -4 °C | 8 % | 0% | 8% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northwest |
1030 hPa | 67 % | -3 °C | 4 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1029 hPa | 42 % | -4 °C | 92 % | 0% | 91% | 74% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northwest |
1027 hPa | 62 % | -3 °C | 28 % | 0% | 9% | 28% | 0% | |
Krzywa, Lesser Poland Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 49.5208; 21.3090
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Krzywa, Lesser Poland Voivodeship, Poland. Weather forecast Krzywa, Lesser Poland Voivodeship.
Krzywa, Lesser Poland Voivodeship - weather nearby - bigger cities
Krzywa, Lesser Poland Voivodeship - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Krzywa, Lesser Poland Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Krzywa, Lesser Poland Voivodeship
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Krzywa, Lesser Poland Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:15 am | 7:49 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:32 pm | 14:33 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:39 am | 8:25 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:55 am | 9:10 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:02 am | 10:04 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:30 pm | 04/29/2026 4:06 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |