Weather Krzewsk weekend
Weather forecast for Krzewsk for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day clear. Sunday during the day morning clear, later morning partly cloudy, in the afternoon initially partly cloudy, later cloudy, in the evening overcast.
Friday, May 1
20 / 2°C
| 0.0 mm | 6 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Krzewsk, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southeast |
1028 hPa | 84 % | 3 °C | 30 % | 0% | 0% | 1% | 29% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h south-southeast |
1028 hPa | 87 % | 2 °C | 4 % | 0% | 0% | 1% | 2% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h south-southwest |
1028 hPa | 89 % | 2 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h south-southwest |
1028 hPa | 90 % | 2 °C | 10 % | 0% | 2% | 8% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h west-southwest |
1028 hPa | 91 % | 1 °C | 21 % | 0% | 13% | 8% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h west-southwest |
1028 hPa | 90 % | 1 °C | 39 % | 0% | 36% | 2% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h west-southwest |
1028 hPa | 90 % | 1 °C | 50 % | 2% | 48% | 1% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h southwest |
1028 hPa | 84 % | 1 °C | 52 % | 2% | 52% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south-southwest |
1028 hPa | 77 % | 3 °C | 40 % | 0% | 40% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1027 hPa | 52 % | 9 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northeast |
1025 hPa | 75 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southwest |
1025 hPa | 89 % | 5 °C | 2 % | 0% | 1% | 0% | 1% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southwest |
1024 hPa | 77 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h south-southwest |
1022 hPa | 42 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south |
1018 hPa | 58 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Krzewsk, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.0631; 19.4386
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 254 m
The administrative part:
- Warmian-Masurian Voivodeship, Olsztyn
- Braniewo County, Gronowo Elbląskie
Something wrong, something missing?
Weather Krzewsk, Poland. Weather forecast Krzewsk.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Krzewsk is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Krzewsk
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:05 am | 8:14 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:39 pm | 15:08 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:23 am | 8:56 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:29 am | 9:51 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:14 am | 11:08 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:16 pm | 05/01/2026 4:27 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |