Weather Krzaki, Łódź Voivodeship today
Weather forecast Krzaki, Łódź Voivodeship April 29, 2026
During the day morning overcast, later morning clear, in the afternoon initially clear, later cloudy, in the evening partly cloudy. The highest temperature 10 °C. At night clear. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Krzaki, Łódź Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northeast |
1021 hPa | 55 % | -4 °C | 100 % | 0% | 8% | 100% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northeast |
1022 hPa | 53 % | -4 °C | 5 % | 0% | 5% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1021 hPa | 29 % | -6 °C | 47 % | 0% | 0% | 47% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h east-northeast |
1020 hPa | 46 % | -3 °C | 13 % | 0% | 0% | 13% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1023 hPa | 80 % | -1 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.3 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1024 hPa | 75 % | 0 °C | 92 % | 0% | 87% | 75% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.3 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1025 hPa | 53 % | -1 °C | 100 % | 0% | 64% | 80% | 99% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1025 hPa | 58 % | -1 °C | 100 % | 0% | 37% | 99% | 100% | |
Krzaki, Łódź Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.5188; 18.5971
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Krzaki, Łódź Voivodeship, Poland. Weather forecast Krzaki, Łódź Voivodeship.
Krzaki, Łódź Voivodeship - weather nearby - bigger cities
Krzaki, Łódź Voivodeship - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Krzaki, Łódź Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Krzaki, Łódź Voivodeship
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Krzaki, Łódź Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:21 am | 8:05 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:42 pm | 14:44 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:42 am | 8:44 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:55 am | 9:32 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:56 am | 10:32 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:43 pm | 04/29/2026 4:15 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |