Weather Kryłatka week
Weather forecast for Kryłatka for this and next week.
Friday, May 1
17 / 4°C
| 0.0 mm | 10 km/h |
| 4 °C | 2 °C | 2 am | |
| 7 °C | 5 °C | 8 am | |
| 17 °C | 16 °C | 2 pm | |
| 12 °C | 11 °C | 8 pm |
sunrise 4:51 am
sunset 7:58 pm
HOURLY
sunset 7:58 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kryłatka, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-northwest |
1025 hPa | 86 % | 2 °C | 95 % | 0% | 85% | 3% | 69% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1026 hPa | 81 % | 3 °C | 3 % | 0% | 1% | 0% | 1% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1025 hPa | 49 % | 6 °C | 98 % | 0% | 97% | 14% | 14% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west-northwest |
1025 hPa | 70 % | 7 °C | 43 % | 0% | 2% | 11% | 34% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-southwest |
1025 hPa | 88 % | 4 °C | 13 % | 0% | 4% | 0% | 5% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southwest |
1024 hPa | 76 % | 6 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 11% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south-southwest |
1023 hPa | 45 % | 7 °C | 70 % | 0% | 36% | 8% | 34% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1021 hPa | 63 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kryłatka, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.7459; 23.1280
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 132 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Kryłatka, Poland. Weather forecast Kryłatka.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kryłatka is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kryłatka
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:51 am | 7:58 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:24 pm | 15:06 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:10 am | 8:40 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:17 am | 9:34 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:04 am | 10:48 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 6:59 pm | 05/01/2026 4:14 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |