Weather Krucza Kopa long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Krucza Kopa for ten days.
Tuesday, May 19
18 / 7°C
| 1.0 mm | 5 km/h |
| 7 °C | 6 °C | 2 am | |
| 13 °C | 12 °C | 8 am | |
| 18 °C | 17 °C | 2 pm | |
| 15 °C | 14 °C | 8 pm |
sunrise 5:01 am
sunset 8:41 pm
HOURLY
sunset 8:41 pm
|
|
|
|
Weather forecast Krucza Kopa, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/19/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h east-southeast |
1017 hPa | 89 % | 5 °C | 97 % | 0% | 0% | 9% | 96% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain showers | 13 °C 12 °C |
0.5 mm | 0.8 m/s3 km/h west-southwest |
1018 hPa | 71 % | 7 °C | 46 % | 0% | 2% | 9% | 39% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain showers | 18 °C 17 °C |
0.5 mm | 1.3 m/s5 km/h north |
1018 hPa | 49 % | 6 °C | 64 % | 0% | 34% | 53% | 3% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h east-northeast |
1019 hPa | 69 % | 9 °C | 11 % | 0% | 3% | 9% | 1% | |
Wednesday 05/20/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h east |
1020 hPa | 84 % | 6 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.1 mm | 0.6 m/s2 km/h west-southwest |
1022 hPa | 64 % | 8 °C | 7 % | 0% | 3% | 5% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain showers | 20 °C 20 °C |
0.5 mm | 1.4 m/s5 km/h west-southwest |
1022 hPa | 50 % | 8 °C | 49 % | 0% | 28% | 16% | 10% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northeast |
1022 hPa | 81 % | 11 °C | 70 % | 0% | 3% | 13% | 63% | |
Krucza Kopa, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 50.4429; 16.3012
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 522 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Krucza Kopa, Poland. Weather forecast Krucza Kopa.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Krucza Kopa is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Krucza Kopa
data are always in the local timeSun and light
May 19, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:01 am | 8:41 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:51 pm | 15:40 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:19 am | 9:23 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:25 am | 10:18 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:04 am | 11:42 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/19/2026 6:36 am | 05/20/2026 12:31 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |