Weather Krępiec, Pomeranian Voivodeship tomorrow
Weather forecast Krępiec, Pomeranian Voivodeship April 29, 2026
During the day morning clear, in the afternoon initially clear, later partly cloudy, in the evening cloudy. The highest temperature 9 °C. At night overcast. The lowest temperature 3 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Krępiec, Pomeranian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1028 hPa | 47 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1028 hPa | 60 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northwest |
1028 hPa | 60 % | -3 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northwest |
1028 hPa | 62 % | -2 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northwest |
1028 hPa | 63 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northwest |
1029 hPa | 64 % | -2 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northwest |
1029 hPa | 68 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h northwest |
1029 hPa | 67 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north |
1029 hPa | 57 % | -1 °C | 4 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north |
1030 hPa | 49 % | -2 °C | 14 % | 0% | 13% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north |
1030 hPa | 43 % | -4 °C | 9 % | 0% | 8% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1030 hPa | 39 % | -4 °C | 17 % | 0% | 16% | 2% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1031 hPa | 36 % | -5 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north |
1031 hPa | 40 % | -4 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north |
1031 hPa | 36 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1031 hPa | 37 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1031 hPa | 41 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1031 hPa | 45 % | -2 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1031 hPa | 49 % | -1 °C | 35 % | 0% | 0% | 0% | 35% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1031 hPa | 55 % | -1 °C | 64 % | 0% | 0% | 0% | 64% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1031 hPa | 57 % | -1 °C | 45 % | 0% | 0% | 0% | 45% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1031 hPa | 59 % | -1 °C | 6 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north |
1031 hPa | 61 % | -1 °C | 19 % | 0% | 0% | 0% | 19% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1031 hPa | 63 % | -1 °C | 52 % | 0% | 0% | 0% | 52% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1032 hPa | 60 % | -2 °C | 87 % | 0% | 0% | 0% | 87% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northwest |
1032 hPa | 54 % | -3 °C | 80 % | 0% | 0% | 8% | 78% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northwest |
1031 hPa | 53 % | -3 °C | 90 % | 0% | 0% | 48% | 81% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-northwest |
1031 hPa | 50 % | -4 °C | 97 % | 0% | 3% | 87% | 75% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-northwest |
1031 hPa | 46 % | -5 °C | 99 % | 0% | 24% | 99% | 49% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west |
1031 hPa | 43 % | -5 °C | 100 % | 0% | 59% | 99% | 42% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west-southwest |
1030 hPa | 42 % | -5 °C | 100 % | 0% | 85% | 99% | 49% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h west |
1030 hPa | 38 % | -6 °C | 100 % | 0% | 98% | 100% | 68% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west-southwest |
1030 hPa | 38 % | -5 °C | 100 % | 0% | 98% | 99% | 70% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h southwest |
1030 hPa | 39 % | -4 °C | 100 % | 0% | 89% | 100% | 63% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h southwest |
1029 hPa | 42 % | -3 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 42% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h southwest |
1029 hPa | 43 % | -2 °C | 100 % | 0% | 93% | 100% | 55% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h southwest |
1029 hPa | 49 % | 0 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 64% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south-southwest |
1028 hPa | 48 % | 0 °C | 100 % | 0% | 95% | 100% | 57% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south-southwest |
1028 hPa | 48 % | 0 °C | 99 % | 0% | 62% | 99% | 50% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1026 hPa | 67 % | 6 °C | 34 % | 0% | 18% | 8% | 14% | |
Krępiec, Pomeranian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.3143; 18.6969
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 0 m
The administrative part:
- Pomeranian Voivodeship, Gdansk
- Powiat gdański, Pruszcz Gdański
Something wrong, something missing?
Weather Krępiec, Pomeranian Voivodeship, Poland. Weather forecast Krępiec, Pomeranian Voivodeship.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Krępiec, Pomeranian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Krępiec, Pomeranian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:11 am | 8:14 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:42 pm | 15:02 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:29 am | 8:56 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:36 am | 9:50 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:23 am | 11:05 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:44 pm | 04/29/2026 4:11 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |