Weather Krępa, Pomeranian Voivodeship tomorrow
| 7 °C | 4 °C | 9 am | |
| 11 °C | 10 °C | 12 pm | |
| 15 °C | 13 °C | 3 pm | |
| 10 °C | 9 °C | 9 pm |
sunrise 5:15 am
sunset 8:23 pm
HOURLY
sunset 8:23 pm
Weather forecast Krępa, Pomeranian Voivodeship April 30, 2026
During the day morning overcast, in the afternoon initially overcast, later cloudy, in the evening partly cloudy. The highest temperature 16 °C. At night clear. The lowest temperature 2 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Krępa, Pomeranian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south-southwest |
1031 hPa | 83 % | 0 °C | 29 % | 0% | 0% | 0% | 28% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h south |
1032 hPa | 83 % | 0 °C | 17 % | 0% | 0% | 5% | 12% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south-southeast |
1032 hPa | 85 % | 0 °C | 82 % | 0% | 0% | 74% | 25% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southeast |
1032 hPa | 83 % | 0 °C | 97 % | 0% | 0% | 95% | 37% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southeast |
1031 hPa | 79 % | 0 °C | 99 % | 0% | 4% | 99% | 64% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south |
1031 hPa | 76 % | 0 °C | 100 % | 0% | 48% | 100% | 45% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south-southwest |
1031 hPa | 74 % | 0 °C | 100 % | 0% | 65% | 99% | 12% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south |
1031 hPa | 71 % | 0 °C | 99 % | 0% | 51% | 99% | 10% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south |
1031 hPa | 65 % | 0 °C | 99 % | 0% | 26% | 99% | 15% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1031 hPa | 58 % | 0 °C | 100 % | 0% | 22% | 100% | 4% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southwest |
1031 hPa | 56 % | 0 °C | 99 % | 0% | 29% | 99% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h southwest |
1030 hPa | 59 % | 1 °C | 98 % | 0% | 15% | 97% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1030 hPa | 58 % | 3 °C | 93 % | 0% | 4% | 93% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west |
1030 hPa | 55 % | 4 °C | 74 % | 0% | 0% | 73% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west-northwest |
1029 hPa | 49 % | 4 °C | 73 % | 0% | 1% | 73% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h west-northwest |
1029 hPa | 49 % | 4 °C | 31 % | 0% | 1% | 30% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h west-northwest |
1029 hPa | 46 % | 4 °C | 21 % | 0% | 1% | 5% | 16% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west-northwest |
1028 hPa | 45 % | 3 °C | 82 % | 0% | 0% | 0% | 82% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west |
1028 hPa | 51 % | 4 °C | 88 % | 0% | 0% | 0% | 88% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west |
1028 hPa | 57 % | 5 °C | 82 % | 0% | 0% | 0% | 82% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west |
1028 hPa | 62 % | 5 °C | 80 % | 0% | 0% | 0% | 80% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south-southwest |
1028 hPa | 72 % | 5 °C | 42 % | 0% | 0% | 0% | 42% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h south-southeast |
1028 hPa | 83 % | 5 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south |
1028 hPa | 88 % | 5 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south-southeast |
1028 hPa | 89 % | 4 °C | 3 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south-southeast |
1028 hPa | 90 % | 3 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h south |
1028 hPa | 90 % | 3 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south-southeast |
1028 hPa | 91 % | 2 °C | 13 % | 0% | 0% | 13% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h southeast |
1028 hPa | 91 % | 2 °C | 15 % | 0% | 0% | 15% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south-southeast |
1028 hPa | 91 % | 2 °C | 17 % | 0% | 0% | 17% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south |
1028 hPa | 90 % | 1 °C | 19 % | 0% | 0% | 19% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h south-southwest |
1028 hPa | 82 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h southwest |
1029 hPa | 77 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h southwest |
1029 hPa | 65 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h south |
1029 hPa | 56 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h north-northeast |
1029 hPa | 48 % | 5 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h north |
1028 hPa | 45 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northwest |
1028 hPa | 43 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1028 hPa | 42 % | 7 °C | 8 % | 0% | 0% | 0% | 8% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-southwest |
1026 hPa | 74 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Krępa, Pomeranian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.4167; 17.0500
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 26 m
The administrative part:
- Pomeranian Voivodeship, Gdansk
- Powiat słupski, Objazda, Pomeranian Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Krępa, Pomeranian Voivodeship, Poland. Weather forecast Krępa, Pomeranian Voivodeship.
Krępa, Pomeranian Voivodeship - weather nearby - bigger cities
Krępa, Pomeranian Voivodeship - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Krępa, Pomeranian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Krępa, Pomeranian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:15 am | 8:23 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:49 pm | 15:07 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:33 am | 9:06 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:39 am | 10:01 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:23 am | 11:18 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:09 pm | 04/30/2026 4:26 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |