Weather Kozłów Biskupi the day after tomorrow
Weather forecast Kozłów Biskupi April 30, 2026
During the day morning clear, later morning overcast. The highest temperature 11 °C. At night clear. The lowest temperature 3 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kozłów Biskupi, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1031 hPa | 67 % | -3 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1032 hPa | 73 % | -1 °C | 86 % | 0% | 0% | 3% | 85% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northwest |
1030 hPa | 33 % | -5 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 20% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h west-southwest |
1028 hPa | 45 % | -2 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 93% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-northwest |
1026 hPa | 62 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1027 hPa | 75 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1024 hPa | 46 % | 5 °C | 100 % | 0% | 100% | 53% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1023 hPa | 56 % | 5 °C | 1 % | 0% | 1% | 1% | 0% | |
Kozłów Biskupi, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 52.1916; 20.1921
Time zone: Europe / Warsaw
Population: 871
Altitude: 84 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Kozłów Biskupi, Poland. Weather forecast Kozłów Biskupi.
Kozłów Biskupi - weather nearby - bigger cities
Kozłów Biskupi - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kozłów Biskupi is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kozłów Biskupi
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:10 am | 8:03 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:36 pm | 14:52 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:31 am | 8:43 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:42 am | 9:32 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:39 am | 10:36 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:51 pm | 04/30/2026 4:19 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |