Weather Koziniec, Lower Silesian Voivodeship the day after tomorrow
Weather forecast Koziniec, Lower Silesian Voivodeship April 30, 2026
During the day morning clear, in the afternoon initially clear, later partly cloudy, in the evening clear. The highest temperature 12 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Koziniec, Lower Silesian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h northwest |
1031 hPa | 56 % | -5 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northwest |
1031 hPa | 56 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west |
1031 hPa | 56 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west-northwest |
1031 hPa | 56 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1031 hPa | 57 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-northwest |
1031 hPa | 60 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-northwest |
1031 hPa | 58 % | -5 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1032 hPa | 53 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northwest |
1032 hPa | 47 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northwest |
1032 hPa | 44 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1032 hPa | 43 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north |
1032 hPa | 39 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north |
1032 hPa | 34 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1031 hPa | 35 % | -4 °C | 6 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1031 hPa | 35 % | -3 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1030 hPa | 36 % | -2 °C | 56 % | 0% | 0% | 0% | 56% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northeast |
1029 hPa | 38 % | -1 °C | 15 % | 0% | 1% | 0% | 14% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north |
1029 hPa | 38 % | -1 °C | 4 % | 0% | 1% | 1% | 3% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north |
1029 hPa | 39 % | -1 °C | 3 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1028 hPa | 42 % | -1 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northwest |
1028 hPa | 55 % | 0 °C | 56 % | 0% | 22% | 53% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west-northwest |
1028 hPa | 50 % | 0 °C | 34 % | 0% | 28% | 20% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northwest |
1028 hPa | 58 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1027 hPa | 43 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.1 m/s0 km/h south-southwest |
1025 hPa | 59 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Koziniec, Lower Silesian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 50.6252; 16.7530
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 316 m
The administrative part:
- Lower Silesian Voivodeship, Wroclaw
- Powiat ząbkowicki, Ząbkowice Śląskie
Something wrong, something missing?
Weather Koziniec, Lower Silesian Voivodeship, Poland. Weather forecast Koziniec, Lower Silesian Voivodeship.
Koziniec, Lower Silesian Voivodeship - weather nearby - bigger cities
Koziniec, Lower Silesian Voivodeship - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Koziniec, Lower Silesian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Koziniec, Lower Silesian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:29 am | 8:12 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:50 pm | 14:42 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:51 am | 8:50 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:05 am | 9:36 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:08 am | 10:34 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:03 pm | 04/30/2026 4:36 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |