Weather Kozakowice Górne today
Weather forecast Kozakowice Górne April 29, 2026
Afternoon in the afternoon partly cloudy, in the evening initially partly cloudy, later clear. The highest temperature 9 °C. At night the lowest temperature 2 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kozakowice Górne, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1026 hPa | 53 % | -1 °C | 26 % | 0% | 15% | 25% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1026 hPa | 49 % | -1 °C | 93 % | 0% | 93% | 61% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1026 hPa | 51 % | -1 °C | 89 % | 0% | 88% | 60% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1026 hPa | 46 % | -2 °C | 87 % | 0% | 86% | 62% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northeast |
1026 hPa | 41 % | -3 °C | 14 % | 0% | 5% | 12% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northeast |
1026 hPa | 34 % | -5 °C | 14 % | 0% | 0% | 14% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northeast |
1026 hPa | 32 % | -6 °C | 18 % | 0% | 0% | 18% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north-northeast |
1026 hPa | 31 % | -7 °C | 39 % | 0% | 0% | 39% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northeast |
1026 hPa | 32 % | -7 °C | 22 % | 0% | 0% | 22% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northeast |
1027 hPa | 37 % | -6 °C | 14 % | 0% | 0% | 14% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northeast |
1028 hPa | 47 % | -5 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h northeast |
1029 hPa | 52 % | -4 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1030 hPa | 58 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-northeast |
1030 hPa | 64 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-southeast |
1030 hPa | 64 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-southeast |
1031 hPa | 64 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h southeast |
1031 hPa | 69 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north |
1031 hPa | 71 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northwest |
1031 hPa | 72 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west |
1031 hPa | 73 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h west-southwest |
1032 hPa | 74 % | -3 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h southwest |
1032 hPa | 70 % | -2 °C | 9 % | 1% | 1% | 0% | 7% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1032 hPa | 60 % | -2 °C | 11 % | 0% | 0% | 0% | 11% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1032 hPa | 54 % | -2 °C | 9 % | 0% | 0% | 0% | 9% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north |
1032 hPa | 48 % | -2 °C | 24 % | 0% | 24% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1031 hPa | 43 % | -3 °C | 51 % | 0% | 48% | 39% | 1% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northeast |
1031 hPa | 38 % | -3 °C | 65 % | 0% | 35% | 57% | 16% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1030 hPa | 34 % | -4 °C | 74 % | 0% | 46% | 43% | 46% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northwest |
1030 hPa | 38 % | -3 °C | 20 % | 0% | 2% | 3% | 15% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1029 hPa | 38 % | -2 °C | 24 % | 0% | 1% | 9% | 15% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1028 hPa | 36 % | -2 °C | 14 % | 0% | 3% | 14% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northwest |
1027 hPa | 35 % | -3 °C | 23 % | 0% | 0% | 23% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northwest |
1027 hPa | 36 % | -3 °C | 99 % | 0% | 0% | 99% | 7% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1027 hPa | 41 % | -2 °C | 89 % | 0% | 0% | 80% | 43% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1028 hPa | 44 % | -2 °C | 94 % | 0% | 1% | 18% | 92% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northeast |
1028 hPa | 51 % | -2 °C | 93 % | 0% | 27% | 78% | 75% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east |
1029 hPa | 53 % | -2 °C | 93 % | 0% | 24% | 75% | 69% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-southeast |
1029 hPa | 55 % | -1 °C | 99 % | 0% | 45% | 77% | 91% | |
Kozakowice Górne, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 49.7483; 18.7813
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 338 m
The administrative part:
- Silesian Voivodeship, Katowice
- Cieszyn County, Zebrzydowice, Silesian Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Kozakowice Górne, Poland. Weather forecast Kozakowice Górne.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kozakowice Górne is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Kozakowice Górne
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Kozakowice Górne
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:25 am | 7:59 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:42 pm | 14:34 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:48 am | 8:36 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:04 am | 9:21 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:10 am | 10:15 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:41 pm | 04/29/2026 4:16 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |