Weather Kowalewo Pomorskie the day after tomorrow
Weather forecast Kowalewo Pomorskie April 30, 2026
During the day morning cloudy, later morning overcast, in the evening cloudy. The highest temperature 14 °C. At night clear. The lowest temperature 3 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kowalewo Pomorskie, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1031 hPa | 70 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1032 hPa | 74 % | -4 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1032 hPa | 82 % | -3 °C | 39 % | 0% | 0% | 0% | 39% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1032 hPa | 85 % | -2 °C | 37 % | 0% | 0% | 1% | 36% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northwest |
1031 hPa | 85 % | -2 °C | 45 % | 0% | 0% | 21% | 32% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1031 hPa | 84 % | -2 °C | 78 % | 0% | 0% | 65% | 40% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west |
1031 hPa | 80 % | -2 °C | 89 % | 0% | 1% | 86% | 22% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1031 hPa | 71 % | -2 °C | 93 % | 0% | 5% | 92% | 9% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west-northwest |
1031 hPa | 63 % | -2 °C | 94 % | 0% | 17% | 93% | 2% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-northwest |
1032 hPa | 58 % | -2 °C | 98 % | 0% | 62% | 95% | 1% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west |
1032 hPa | 45 % | -4 °C | 99 % | 0% | 92% | 93% | 1% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1031 hPa | 43 % | -4 °C | 99 % | 0% | 98% | 97% | 4% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h southwest |
1031 hPa | 43 % | -3 °C | 100 % | 0% | 97% | 99% | 12% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-southwest |
1030 hPa | 46 % | -2 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 49% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west-southwest |
1030 hPa | 49 % | -1 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 90% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northeast |
1026 hPa | 65 % | 5 °C | 55 % | 0% | 4% | 15% | 32% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1027 hPa | 86 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1027 hPa | 79 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1026 hPa | 51 % | 8 °C | 21 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northeast |
1025 hPa | 70 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kowalewo Pomorskie, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.1543; 18.8987
Time zone: Europe / Warsaw
Population: 4 081
Altitude: 92 m
The administrative part:
- Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Bydgoszcz
- Powiat golubsko-dobrzyński, Kowalewo Pomorskie
Something wrong, something missing?
Weather Kowalewo Pomorskie, Poland. Weather forecast Kowalewo Pomorskie.
Kowalewo Pomorskie - weather nearby - bigger cities
Kowalewo Pomorskie - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kowalewo Pomorskie is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kowalewo Pomorskie
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:12 am | 8:11 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:41 pm | 14:58 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:32 am | 8:52 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:40 am | 9:44 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:33 am | 10:53 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:59 pm | 04/30/2026 4:21 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |