Weather Koszary, Masovian Voivodeship today
Weather forecast Koszary, Masovian Voivodeship April 29, 2026
During the day morning clear, later morning cloudy, in the afternoon initially cloudy, later overcast. The highest temperature 8 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Koszary, Masovian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1024 hPa | 62 % | -3 °C | 100 % | 0% | 1% | 100% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1025 hPa | 54 % | -3 °C | 100 % | 0% | 32% | 100% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1024 hPa | 58 % | -2 °C | 95 % | 0% | 26% | 95% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1025 hPa | 57 % | -3 °C | 20 % | 0% | 18% | 2% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1025 hPa | 57 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1025 hPa | 63 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1026 hPa | 66 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1026 hPa | 65 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1027 hPa | 66 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north |
1027 hPa | 60 % | -2 °C | 20 % | 0% | 20% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1027 hPa | 50 % | -4 °C | 15 % | 0% | 15% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north |
1027 hPa | 40 % | -5 °C | 34 % | 0% | 33% | 16% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1027 hPa | 34 % | -6 °C | 61 % | 0% | 50% | 42% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north |
1026 hPa | 34 % | -6 °C | 96 % | 0% | 25% | 96% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1027 hPa | 37 % | -5 °C | 76 % | 0% | 53% | 75% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northwest |
1027 hPa | 37 % | -6 °C | 91 % | 0% | 37% | 91% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1027 hPa | 36 % | -6 °C | 100 % | 0% | 36% | 100% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 36 % | -6 °C | 100 % | 0% | 39% | 100% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 37 % | -6 °C | 100 % | 0% | 28% | 100% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1027 hPa | 38 % | -6 °C | 95 % | 0% | 49% | 94% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1028 hPa | 41 % | -5 °C | 82 % | 0% | 11% | 81% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1028 hPa | 43 % | -5 °C | 83 % | 0% | 10% | 83% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northwest |
1028 hPa | 46 % | -5 °C | 93 % | 0% | 19% | 93% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1029 hPa | 48 % | -5 °C | 68 % | 0% | 35% | 66% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1029 hPa | 52 % | -4 °C | 89 % | 0% | 32% | 89% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-northwest |
1029 hPa | 55 % | -5 °C | 100 % | 0% | 87% | 100% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-northwest |
1029 hPa | 53 % | -5 °C | 89 % | 0% | 45% | 89% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northwest |
1029 hPa | 53 % | -6 °C | 51 % | 0% | 11% | 50% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1029 hPa | 57 % | -6 °C | 13 % | 0% | 2% | 7% | 7% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northwest |
1030 hPa | 62 % | -6 °C | 16 % | 0% | 3% | 6% | 9% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northwest |
1030 hPa | 65 % | -5 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1030 hPa | 63 % | -5 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1030 hPa | 60 % | -4 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1030 hPa | 58 % | -2 °C | 50 % | 0% | 0% | 22% | 48% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1030 hPa | 52 % | -2 °C | 77 % | 0% | 0% | 75% | 28% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1030 hPa | 46 % | -3 °C | 80 % | 0% | 0% | 78% | 21% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1030 hPa | 41 % | -3 °C | 52 % | 0% | 0% | 50% | 3% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1029 hPa | 37 % | -3 °C | 100 % | 0% | 0% | 14% | 99% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1029 hPa | 36 % | -4 °C | 98 % | 0% | 0% | 25% | 97% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1028 hPa | 32 % | -5 °C | 39 % | 0% | 0% | 28% | 14% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1027 hPa | 29 % | -6 °C | 100 % | 0% | 0% | 25% | 100% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1027 hPa | 30 % | -6 °C | 100 % | 0% | 0% | 50% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northwest |
1027 hPa | 33 % | -5 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 76% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northwest |
1027 hPa | 35 % | -5 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northwest |
1027 hPa | 37 % | -5 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 0% | |
Koszary, Masovian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.1200; 21.2478
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Koszary, Masovian Voivodeship, Poland. Weather forecast Koszary, Masovian Voivodeship.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Koszary, Masovian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Koszary, Masovian Voivodeship
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Koszary, Masovian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:11 am | 7:54 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:32 pm | 14:42 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:33 am | 8:32 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:46 am | 9:19 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:49 am | 10:18 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:31 pm | 04/29/2026 4:05 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |