Weather Kostomłoty Pierwsze tomorrow
Weather forecast Kostomłoty Pierwsze April 29, 2026
During the day morning clear, in the afternoon initially clear, later overcast, in the evening initially overcast, later cloudy. The highest temperature 8 °C. At night clear. The lowest temperature -1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kostomłoty Pierwsze, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1025 hPa | 56 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1026 hPa | 55 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north-northwest |
1027 hPa | 35 % | -7 °C | 92 % | 0% | 20% | 92% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north |
1027 hPa | 42 % | -6 °C | 56 % | 0% | 0% | 56% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h east-southeast |
1031 hPa | 69 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1032 hPa | 58 % | -3 °C | 57 % | 0% | 0% | 0% | 56% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1030 hPa | 34 % | -4 °C | 98 % | 0% | 0% | 96% | 55% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northeast |
1029 hPa | 56 % | -1 °C | 8 % | 0% | 7% | 0% | 0% | |
Kostomłoty Pierwsze, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 50.9232; 20.5949
Time zone: Europe / Warsaw
Population: 1 571
Altitude: 273 m
The administrative part:
- Świętokrzyskie Voivodeship, Kielce
- Powiat kielecki, Brzeziny, Świętokrzyskie
Something wrong, something missing?
Weather Kostomłoty Pierwsze, Poland. Weather forecast Kostomłoty Pierwsze.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kostomłoty Pierwsze is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kostomłoty Pierwsze
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:14 am | 7:56 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:34 pm | 14:41 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:37 am | 8:34 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:50 am | 9:20 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:53 am | 10:18 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:34 pm | 04/29/2026 4:07 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |