Weather Koniewo, West Pomeranian Voivodeship the day after tomorrow
Weather forecast Koniewo, West Pomeranian Voivodeship April 30, 2026
During the day morning cloudy, later morning clear. The highest temperature 16 °C. At night clear. The lowest temperature 3 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Koniewo, West Pomeranian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northeast |
1032 hPa | 83 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east-southeast |
1032 hPa | 86 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h east-southeast |
1032 hPa | 88 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1032 hPa | 87 % | 0 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south |
1032 hPa | 85 % | 1 °C | 12 % | 0% | 1% | 11% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southwest |
1032 hPa | 80 % | 0 °C | 52 % | 0% | 4% | 48% | 4% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h south-southwest |
1032 hPa | 73 % | 0 °C | 82 % | 0% | 11% | 81% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h southwest |
1032 hPa | 58 % | 0 °C | 82 % | 0% | 7% | 81% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west-southwest |
1032 hPa | 53 % | 0 °C | 63 % | 0% | 2% | 63% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h west-southwest |
1032 hPa | 60 % | 2 °C | 26 % | 0% | 0% | 26% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west-southwest |
1032 hPa | 55 % | 2 °C | 4 % | 0% | 2% | 2% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northwest |
1031 hPa | 54 % | 4 °C | 7 % | 0% | 7% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h northwest |
1031 hPa | 47 % | 3 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h northwest |
1031 hPa | 45 % | 3 °C | 3 % | 0% | 1% | 0% | 1% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h northwest |
1030 hPa | 42 % | 3 °C | 9 % | 0% | 0% | 0% | 9% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1028 hPa | 62 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-northwest |
1028 hPa | 81 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-northwest |
1028 hPa | 81 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1028 hPa | 58 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northeast |
1025 hPa | 62 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Koniewo, West Pomeranian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.8068; 14.6544
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 9 m
The administrative part:
- West Pomeranian Voivodeship, Szczecin
- Powiat kamieński, Kamień Pomorski
Something wrong, something missing?
Weather Koniewo, West Pomeranian Voivodeship, Poland. Weather forecast Koniewo, West Pomeranian Voivodeship.
Koniewo, West Pomeranian Voivodeship - weather nearby - bigger cities
Koniewo, West Pomeranian Voivodeship - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Koniewo, West Pomeranian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Koniewo, West Pomeranian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:27 am | 8:30 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:58 pm | 15:03 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:45 am | 9:12 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:53 am | 10:05 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:42 am | 11:19 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:18 pm | 04/30/2026 4:37 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |