Weather Kołpaki, Warmian-Masurian Voivodeship today
Weather forecast Kołpaki, Warmian-Masurian Voivodeship April 28, 2026
During the day morning cloudy, later morning overcast. The highest temperature 8 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kołpaki, Warmian-Masurian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northwest |
1023 hPa | 85 % | -2 °C | 50 % | 0% | 27% | 1% | 23% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1022 hPa | 72 % | -1 °C | 98 % | 0% | 56% | 97% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1021 hPa | 54 % | -1 °C | 92 % | 0% | 70% | 87% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1021 hPa | 64 % | -1 °C | 82 % | 0% | 0% | 62% | 52% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1021 hPa | 85 % | 0 °C | 23 % | 0% | 23% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| rain showers | 2 °C -1 °C |
0.0-1.9 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1023 hPa | 74 % | -1 °C | 63 % | 0% | 63% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1021 hPa | 58 % | -1 °C | 82 % | 0% | 14% | 80% | 5% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1022 hPa | 72 % | 0 °C | 99 % | 0% | 59% | 99% | 0% | |
Kołpaki, Warmian-Masurian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.6998; 20.5500
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 141 m
The administrative part:
- Warmian-Masurian Voivodeship, Olsztyn
- Powiat olsztyński, Dobre Miasto
Something wrong, something missing?
Weather Kołpaki, Warmian-Masurian Voivodeship, Poland. Weather forecast Kołpaki, Warmian-Masurian Voivodeship.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kołpaki, Warmian-Masurian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Kołpaki, Warmian-Masurian Voivodeship
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Kołpaki, Warmian-Masurian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:08 am | 8:03 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:35 pm | 14:54 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:27 am | 8:44 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:36 am | 9:36 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:28 am | 10:45 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:18 pm | 04/28/2026 3:56 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |