Weather Kołoniec week
Weather forecast for Kołoniec for this and next week.
Thursday, May 21
21 / 10°C
| 0.1 mm | 11 km/h |
| 10 °C | 10 °C | 2 am | |
| 16 °C | 16 °C | 8 am | |
| 21 °C | 20 °C | 2 pm | |
| 17 °C | 17 °C | 8 pm |
sunrise 4:40 am
sunset 8:32 pm
HOURLY
sunset 8:32 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kołoniec, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 05/21/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northeast |
1024 hPa | 86 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north-northwest |
1025 hPa | 68 % | 10 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 21 °C 20 °C |
0.1 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1024 hPa | 41 % | 7 °C | 37 % | 0% | 3% | 36% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1024 hPa | 68 % | 11 °C | 25 % | 0% | 10% | 19% | 0% | |
Friday 05/22/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1026 hPa | 98 % | 10 °C | 20 % | 0% | 18% | 1% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 14 °C 14 °C |
0.1 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1027 hPa | 78 % | 9 °C | 22 % | 0% | 22% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 18 °C 16 °C |
0.1 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northwest |
1025 hPa | 47 % | 6 °C | 70 % | 0% | 70% | 7% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1023 hPa | 68 % | 9 °C | 20 % | 0% | 10% | 14% | 0% | |
Kołoniec, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.1794; 20.1445
Time zone: Europe / Warsaw
Population: 220
Altitude: 204 m
The administrative part:
- Świętokrzyskie Voivodeship, Kielce
- Powiat konecki, Gmina Końskie
Something wrong, something missing?
Weather Kołoniec, Poland. Weather forecast Kołoniec.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kołoniec is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kołoniec
data are always in the local timeSun and light
May 21, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:40 am | 8:32 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:36 pm | 15:51 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:57 am | 9:15 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:59 am | 10:13 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:21 am | 11:57 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/21/2026 9:04 am | 05/22/2026 1:22 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |