Weather Kolonia Sędzin long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Kolonia Sędzin for ten days.
Sunday, May 3
25 / 13°C
| 0.0 mm | 15 km/h |
| 13 °C | 11 °C | 2 am | |
| 14 °C | 13 °C | 8 am | |
| 25 °C | 23 °C | 2 pm | |
| 20 °C | 19 °C | 8 pm |
sunrise 5:09 am
sunset 8:16 pm
HOURLY
sunset 8:16 pm
|
|
|
|
Weather forecast Kolonia Sędzin, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h south-southwest |
1018 hPa | 52 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h south |
1016 hPa | 59 % | 6 °C | 35 % | 0% | 0% | 0% | 35% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 25 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southwest |
1014 hPa | 26 % | 4 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1011 hPa | 44 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h south-southwest |
1011 hPa | 44 % | 4 °C | 32 % | 0% | 0% | 14% | 29% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 17 °C 16 °C |
0.1 mm | 3.1 m/s11 km/h southwest |
1012 hPa | 51 % | 6 °C | 80 % | 0% | 0% | 32% | 71% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 23 °C 22 °C |
1.3 mm | 5.5 m/s20 km/h west-southwest |
1013 hPa | 46 % | 11 °C | 99 % | 0% | 10% | 70% | 98% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1014 hPa | 60 % | 11 °C | 100 % | 0% | 18% | 14% | 100% | |
Kolonia Sędzin, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 52.7262; 18.5500
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 89 m
The administrative part:
- Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Bydgoszcz
- Powiat aleksandrowski, Aleksandrów Kujawski
Something wrong, something missing?
Weather Kolonia Sędzin, Poland. Weather forecast Kolonia Sędzin.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kolonia Sędzin is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kolonia Sędzin
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:09 am | 8:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:42 pm | 15:06 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:28 am | 8:57 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:37 am | 9:50 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:27 am | 11:01 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:47 pm | 05/03/2026 5:12 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |