Weather Kobylin, Podlasie tomorrow
Weather forecast Kobylin, Podlasie April 29, 2026
During the day morning partly cloudy, later morning overcast, in the afternoon initially overcast, later cloudy, in the evening initially cloudy, later partly cloudy. The highest temperature 9 °C. At night cloudy. The lowest temperature -1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kobylin, Podlasie, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northwest |
1025 hPa | 67 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northwest |
1025 hPa | 76 % | -3 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northwest |
1025 hPa | 82 % | -2 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northwest |
1025 hPa | 86 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northwest |
1026 hPa | 89 % | -2 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1026 hPa | 90 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1026 hPa | 90 % | -2 °C | 13 % | 0% | 13% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1026 hPa | 81 % | -1 °C | 41 % | 0% | 41% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northwest |
1026 hPa | 68 % | -2 °C | 42 % | 0% | 42% | 1% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 57 % | -2 °C | 62 % | 0% | 61% | 2% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 52 % | -3 °C | 82 % | 0% | 80% | 13% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1027 hPa | 49 % | -3 °C | 98 % | 0% | 93% | 71% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1027 hPa | 48 % | -2 °C | 98 % | 0% | 93% | 81% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1028 hPa | 47 % | -2 °C | 96 % | 0% | 82% | 83% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1028 hPa | 44 % | -3 °C | 97 % | 0% | 89% | 78% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1028 hPa | 44 % | -2 °C | 83 % | 0% | 70% | 53% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northwest |
1028 hPa | 43 % | -2 °C | 79 % | 0% | 74% | 37% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northwest |
1028 hPa | 46 % | -2 °C | 59 % | 0% | 54% | 16% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1028 hPa | 44 % | -2 °C | 41 % | 0% | 34% | 13% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1028 hPa | 45 % | -3 °C | 29 % | 0% | 26% | 4% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north |
1028 hPa | 53 % | -2 °C | 24 % | 0% | 24% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1029 hPa | 62 % | -1 °C | 33 % | 0% | 32% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northwest |
1029 hPa | 70 % | -1 °C | 12 % | 0% | 12% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h northwest |
1029 hPa | 76 % | -1 °C | 32 % | 0% | 16% | 0% | 19% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1030 hPa | 81 % | -1 °C | 25 % | 0% | 16% | 0% | 10% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
1030 hPa | 84 % | -1 °C | 9 % | 0% | 8% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northwest |
1030 hPa | 87 % | -1 °C | 23 % | 0% | 22% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 0 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1030 hPa | 88 % | -1 °C | 33 % | 0% | 27% | 0% | 7% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1030 hPa | 89 % | -2 °C | 66 % | 0% | 22% | 0% | 55% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1030 hPa | 90 % | -2 °C | 79 % | 0% | 8% | 0% | 76% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 0 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1030 hPa | 89 % | -1 °C | 63 % | 0% | 3% | 2% | 61% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northwest |
1030 hPa | 82 % | -1 °C | 26 % | 0% | 2% | 11% | 13% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1030 hPa | 72 % | 0 °C | 41 % | 0% | 6% | 27% | 13% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northwest |
1030 hPa | 59 % | -1 °C | 64 % | 0% | 15% | 34% | 35% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1030 hPa | 50 % | -1 °C | 76 % | 0% | 41% | 30% | 43% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1030 hPa | 47 % | -2 °C | 88 % | 0% | 53% | 39% | 59% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1030 hPa | 43 % | -2 °C | 94 % | 0% | 29% | 56% | 82% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1029 hPa | 37 % | -4 °C | 91 % | 0% | 39% | 60% | 68% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northwest |
1029 hPa | 36 % | -4 °C | 83 % | 0% | 42% | 43% | 51% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1029 hPa | 38 % | -3 °C | 57 % | 0% | 17% | 42% | 11% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1028 hPa | 39 % | -3 °C | 78 % | 0% | 21% | 73% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1028 hPa | 42 % | -2 °C | 98 % | 0% | 77% | 93% | 2% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north |
1028 hPa | 46 % | -2 °C | 99 % | 0% | 92% | 91% | 24% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1028 hPa | 49 % | -2 °C | 99 % | 0% | 92% | 92% | 46% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h north-northeast |
1028 hPa | 53 % | -1 °C | 99 % | 0% | 97% | 94% | 50% | |
Kobylin, Podlasie, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.2950; 22.1438
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 159 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Kobylin, Podlasie, Poland. Weather forecast Kobylin, Podlasie.
Kobylin, Podlasie - weather nearby - bigger cities
Kobylin, Podlasie - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kobylin, Podlasie is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kobylin, Podlasie
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:01 am | 7:57 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:28 pm | 14:55 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:20 am | 8:38 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:29 am | 9:29 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:23 am | 10:37 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:29 pm | 04/29/2026 3:59 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |