Weather Kobylarnia, Kujawsko-Pomorskie long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Kobylarnia, Kujawsko-Pomorskie for ten days.
Saturday, May 2
19 / 8°C
| 0.0 mm | 8 km/h |
| 5 °C | 3 °C | 2 am | |
| 9 °C | 8 °C | 8 am | |
| 19 °C | 17 °C | 2 pm | |
| 16 °C | 15 °C | 8 pm |
sunrise 5:12 am
sunset 8:18 pm
HOURLY
sunset 8:18 pm
|
|
|
|
Weather forecast Kobylarnia, Kujawsko-Pomorskie, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1030 hPa | 86 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h north |
1030 hPa | 70 % | 3 °C | 54 % | 0% | 14% | 53% | 1% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1026 hPa | 36 % | 3 °C | 100 % | 0% | 58% | 100% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-northeast |
1023 hPa | 44 % | 4 °C | 43 % | 0% | 8% | 39% | 3% | |
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south |
1024 hPa | 73 % | 4 °C | 6 % | 0% | 6% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h southwest |
1023 hPa | 61 % | 5 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southeast |
1020 hPa | 34 % | 3 °C | 11 % | 0% | 7% | 4% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h southeast |
1016 hPa | 48 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kobylarnia, Kujawsko-Pomorskie, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.0170; 17.9843
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 68 m
The administrative part:
- Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Bydgoszcz
- Powiat bydgoski, Solec Kujawski
Something wrong, something missing?
Weather Kobylarnia, Kujawsko-Pomorskie, Poland. Weather forecast Kobylarnia, Kujawsko-Pomorskie.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kobylarnia, Kujawsko-Pomorskie is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kobylarnia, Kujawsko-Pomorskie
data are always in the local timeSun and light
May 2, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:12 am | 8:18 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:45 pm | 15:05 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:31 am | 8:59 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:40 am | 9:52 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:30 am | 11:03 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/01/2026 8:35 pm | 05/02/2026 4:52 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |