Weather Kłonice long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Kłonice for ten days.
Thursday, Apr 30
11 / 1°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
|
|
|
|
Weather forecast Kłonice, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1031 hPa | 54 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west |
1031 hPa | 58 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-southwest |
1031 hPa | 59 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1033 hPa | 56 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1031 hPa | 35 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east-northeast |
1029 hPa | 52 % | 0 °C | 16 % | 0% | 0% | 11% | 6% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west |
1029 hPa | 54 % | -1 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west |
1029 hPa | 59 % | 2 °C | 10 % | 0% | 3% | 10% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northwest |
1027 hPa | 40 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northeast |
1025 hPa | 57 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kłonice, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 50.9954; 16.1425
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 276 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Kłonice, Poland. Weather forecast Kłonice.
Kłonice - weather nearby - bigger cities
Kłonice - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kłonice is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kłonice
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:30 am | 8:15 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:52 pm | 14:45 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:52 am | 8:54 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:05 am | 9:41 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:07 am | 10:40 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:06 pm | 04/30/2026 4:38 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |