Weather Kliny, Lublin Voivodeship week
Weather forecast for Kliny, Lublin Voivodeship for this and next week.
Friday, May 1
16 / 4°C
| 0.0 mm | 13 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kliny, Lublin Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1028 hPa | 64 % | 0 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 2% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h west |
1028 hPa | 65 % | 0 °C | 100 % | 0% | 94% | 98% | 17% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-southwest |
1028 hPa | 63 % | 0 °C | 83 % | 0% | 21% | 79% | 8% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-southwest |
1028 hPa | 64 % | 0 °C | 86 % | 0% | 75% | 7% | 42% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-southwest |
1027 hPa | 68 % | 0 °C | 54 % | 0% | 36% | 11% | 16% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-southwest |
1027 hPa | 73 % | 0 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-southwest |
1027 hPa | 71 % | 0 °C | 79 % | 0% | 0% | 7% | 79% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1027 hPa | 64 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west |
1027 hPa | 54 % | 0 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west |
1027 hPa | 47 % | 0 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1027 hPa | 45 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
1027 hPa | 43 % | 1 °C | 50 % | 0% | 1% | 49% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1026 hPa | 42 % | 1 °C | 21 % | 0% | 5% | 20% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1026 hPa | 41 % | 2 °C | 63 % | 0% | 42% | 57% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1026 hPa | 41 % | 2 °C | 100 % | 0% | 100% | 70% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h east-northeast |
1025 hPa | 53 % | 4 °C | 99 % | 0% | 34% | 99% | 35% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southeast |
1025 hPa | 83 % | 4 °C | 18 % | 0% | 18% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h south-southeast |
1025 hPa | 64 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h east-northeast |
1023 hPa | 43 % | 6 °C | 7 % | 0% | 4% | 0% | 3% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h southeast |
1020 hPa | 53 % | 5 °C | 47 % | 0% | 0% | 0% | 47% | |
Kliny, Lublin Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.1710; 22.6791
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 215 m
The administrative part:
- Lublin Voivodeship, Lublin
- Lublin County, Przybysławice, Lublin Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Kliny, Lublin Voivodeship, Poland. Weather forecast Kliny, Lublin Voivodeship.
Kliny, Lublin Voivodeship - weather nearby - bigger cities
Kliny, Lublin Voivodeship - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kliny, Lublin Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kliny, Lublin Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:02 am | 7:51 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:26 pm | 14:49 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:23 am | 8:30 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:35 am | 9:18 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:36 am | 10:19 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 6:53 pm | 05/01/2026 4:25 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |