Weather Klewki, Warmian-Masurian Voivodeship the day after tomorrow
Weather forecast Klewki, Warmian-Masurian Voivodeship April 30, 2026
During the day morning cloudy, later morning overcast. The highest temperature 10 °C. At night clear. The lowest temperature 1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Klewki, Warmian-Masurian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1031 hPa | 74 % | -2 °C | 29 % | 0% | 0% | 0% | 29% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1031 hPa | 79 % | -1 °C | 20 % | 0% | 0% | 0% | 20% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northwest |
1031 hPa | 81 % | -1 °C | 24 % | 0% | 0% | 0% | 23% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1031 hPa | 83 % | -1 °C | 62 % | 0% | 0% | 28% | 47% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1031 hPa | 82 % | -1 °C | 70 % | 0% | 0% | 52% | 36% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northwest |
1031 hPa | 81 % | -1 °C | 70 % | 0% | 0% | 54% | 29% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1031 hPa | 79 % | -1 °C | 61 % | 0% | 0% | 56% | 9% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1031 hPa | 74 % | -1 °C | 84 % | 0% | 0% | 83% | 4% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1031 hPa | 66 % | -1 °C | 95 % | 0% | 8% | 94% | 5% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1031 hPa | 56 % | -2 °C | 95 % | 0% | 52% | 90% | 2% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1031 hPa | 47 % | -4 °C | 97 % | 0% | 80% | 87% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1031 hPa | 42 % | -4 °C | 99 % | 0% | 93% | 90% | 4% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h northwest |
1031 hPa | 39 % | -5 °C | 99 % | 0% | 94% | 92% | 48% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west |
1030 hPa | 38 % | -5 °C | 99 % | 0% | 69% | 88% | 95% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west-southwest |
1030 hPa | 39 % | -4 °C | 99 % | 0% | 27% | 67% | 98% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west |
1029 hPa | 39 % | -3 °C | 99 % | 0% | 51% | 44% | 97% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west |
1029 hPa | 40 % | -2 °C | 97 % | 0% | 63% | 34% | 88% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-northwest |
1028 hPa | 41 % | -2 °C | 98 % | 0% | 88% | 41% | 77% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west-northwest |
1028 hPa | 44 % | -1 °C | 97 % | 0% | 80% | 20% | 79% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-northwest |
1028 hPa | 48 % | -1 °C | 88 % | 0% | 36% | 31% | 72% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-northwest |
1028 hPa | 54 % | 0 °C | 87 % | 0% | 25% | 43% | 69% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-northwest |
1028 hPa | 92 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1028 hPa | 77 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1026 hPa | 49 % | 8 °C | 60 % | 0% | 29% | 0% | 30% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1025 hPa | 74 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Klewki, Warmian-Masurian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.7363; 20.5770
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 118 m
The administrative part:
- Warmian-Masurian Voivodeship, Olsztyn
- Powiat olsztyński, Dobre Miasto
Something wrong, something missing?
Weather Klewki, Warmian-Masurian Voivodeship, Poland. Weather forecast Klewki, Warmian-Masurian Voivodeship.
Klewki, Warmian-Masurian Voivodeship - weather nearby - bigger cities
Klewki, Warmian-Masurian Voivodeship - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Klewki, Warmian-Masurian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Klewki, Warmian-Masurian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:04 am | 8:06 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:34 pm | 15:02 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:22 am | 8:48 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:30 am | 9:41 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:19 am | 10:54 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:53 pm | 04/30/2026 4:13 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |