Weather Kłęby, West Pomeranian Voivodeship weekend
Weather forecast for Kłęby, West Pomeranian Voivodeship for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day clear. Sunday during the day morning clear, in the afternoon initially clear, later cloudy, in the evening overcast.
Friday, May 1
21 / 7°C
| 0.0 mm | 7 km/h |
| 7 °C | 5 °C | 2 am | |
| 10 °C | 9 °C | 8 am | |
| 21 °C | 20 °C | 2 pm | |
| 16 °C | 15 °C | 8 pm |
sunrise 5:24 am
sunset 8:31 pm
HOURLY
sunset 8:31 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kłęby, West Pomeranian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-northwest |
1029 hPa | 80 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-northwest |
1029 hPa | 78 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1028 hPa | 42 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northeast |
1025 hPa | 58 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1024 hPa | 76 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h south-southeast |
1022 hPa | 66 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h south-southwest |
1020 hPa | 34 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
1017 hPa | 49 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kłęby, West Pomeranian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.8110; 14.9657
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 17 m
The administrative part:
- West Pomeranian Voivodeship, Szczecin
- Powiat kamieński, Kamień Pomorski
Something wrong, something missing?
Weather Kłęby, West Pomeranian Voivodeship, Poland. Weather forecast Kłęby, West Pomeranian Voivodeship.
Kłęby, West Pomeranian Voivodeship - weather nearby - bigger cities
Kłęby, West Pomeranian Voivodeship - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kłęby, West Pomeranian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kłęby, West Pomeranian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:24 am | 8:31 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:57 pm | 15:07 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:42 am | 9:13 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:49 am | 10:07 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:35 am | 11:22 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:34 pm | 05/01/2026 4:46 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |