Weather Kłanin today
Weather forecast Kłanin April 28, 2026
During the day morning cloudy, in the afternoon initially cloudy, later overcast. The highest temperature 10 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kłanin, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-northwest |
1024 hPa | 78 % | -2 °C | 42 % | 0% | 5% | 41% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1022 hPa | 66 % | -1 °C | 85 % | 0% | 41% | 17% | 41% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1021 hPa | 47 % | -1 °C | 100 % | 0% | 83% | 100% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northeast |
1022 hPa | 56 % | -2 °C | 94 % | 0% | 0% | 0% | 97% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1020 hPa | 85 % | -1 °C | 18 % | 0% | 0% | 15% | 4% | |
| 8 AM
2 AM
| rain showers | 3 °C 0 °C |
0.0-2.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northeast |
1024 hPa | 70 % | -1 °C | 32 % | 0% | 16% | 24% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1023 hPa | 60 % | 0 °C | 99 % | 0% | 27% | 91% | 52% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northeast |
1023 hPa | 67 % | 0 °C | 89 % | 0% | 19% | 57% | 39% | |
Kłanin, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.8286; 18.2062
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 109 m
The administrative part:
- Pomeranian Voivodeship, Gdansk
- Starogard County, Starogard Gdański
Something wrong, something missing?
Weather Kłanin, Poland. Weather forecast Kłanin.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kłanin is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Kłanin
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Kłanin
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:17 am | 8:13 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:44 pm | 14:55 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:36 am | 8:54 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:44 am | 9:46 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:36 am | 10:56 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:28 pm | 04/28/2026 4:06 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |