Weather Kielczyńskie Góry today
Weather forecast Kielczyńskie Góry April 29, 2026
During the day clear, in the evening overcast. The highest temperature 13 °C. Total rainfall 0.1 mm. At night clear. The lowest temperature -1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kielczyńskie Góry, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h east |
1025 hPa | 56 % | -2 °C | 25 % | 0% | 1% | 0% | 24% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northwest |
1025 hPa | 55 % | -3 °C | 43 % | 0% | 0% | 1% | 43% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north |
1025 hPa | 54 % | -3 °C | 26 % | 0% | 0% | 4% | 25% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h east-southeast |
1026 hPa | 60 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northeast |
1025 hPa | 39 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.1 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1024 hPa | 41 % | -1 °C | 100 % | 0% | 1% | 100% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northeast |
1030 hPa | 86 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northwest |
1033 hPa | 72 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1032 hPa | 48 % | 0 °C | 7 % | 0% | 2% | 0% | 5% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northwest |
1031 hPa | 56 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kielczyńskie Góry, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 50.8333; 16.6333
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Kielczyńskie Góry, Poland. Weather forecast Kielczyńskie Góry.
Kielczyńskie Góry - weather nearby - bigger cities
Kielczyńskie Góry - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kielczyńskie Góry is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Kielczyńskie Góry
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Kielczyńskie Góry
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:31 am | 8:11 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:50 pm | 14:40 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:53 am | 8:49 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:06 am | 9:36 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:10 am | 10:33 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:51 pm | 04/29/2026 4:24 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |