Weather Kępiny Wielkie week
Weather forecast for Kępiny Wielkie for this and next week.
Friday, May 1
9 / 1°C
| 0.0 mm | 15 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kępiny Wielkie, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northeast |
1027 hPa | 87 % | 0 °C | 10 % | 0% | 2% | 5% | 5% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1029 hPa | 75 % | 0 °C | 2 % | 0% | 2% | 1% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1027 hPa | 54 % | 0 °C | 37 % | 0% | 0% | 12% | 36% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1027 hPa | 74 % | 1 °C | 82 % | 0% | 37% | 81% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1027 hPa | 87 % | 0 °C | 3 % | 0% | 2% | 0% | 2% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
1027 hPa | 76 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1024 hPa | 49 % | 2 °C | 36 % | 0% | 36% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1021 hPa | 68 % | 3 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
Kępiny Wielkie, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.2335; 19.3193
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 253 m
The administrative part:
- Warmian-Masurian Voivodeship, Olsztyn
- Braniewo County, Gronowo Elbląskie
Something wrong, something missing?
Weather Kępiny Wielkie, Poland. Weather forecast Kępiny Wielkie.
Kępiny Wielkie - weather nearby - bigger cities
Kępiny Wielkie - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kępiny Wielkie is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kępiny Wielkie
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:05 am | 8:15 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:39 pm | 15:10 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:22 am | 8:58 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:28 am | 9:53 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:12 am | 11:11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:17 pm | 05/01/2026 4:27 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |