Weather Glinianka, Masovian Voivodeship tomorrow
Weather forecast Glinianka, Masovian Voivodeship April 29, 2026
During the day morning clear, later morning cloudy, in the evening initially cloudy, later partly cloudy. The highest temperature 8 °C. Total rainfall 0.3 mm. At night clear. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Glinianka, Masovian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1025 hPa | 42 % | -6 °C | 14 % | 0% | 2% | 14% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1025 hPa | 49 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1025 hPa | 54 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1025 hPa | 62 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1026 hPa | 70 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1026 hPa | 78 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1026 hPa | 80 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1026 hPa | 72 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1027 hPa | 62 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1027 hPa | 50 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north |
1027 hPa | 38 % | -6 °C | 24 % | 0% | 24% | 1% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 32 % | -7 °C | 82 % | 0% | 43% | 81% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 33 % | -7 °C | 98 % | 0% | 81% | 98% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north |
1027 hPa | 34 % | -6 °C | 100 % | 0% | 99% | 99% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1027 hPa | 36 % | -6 °C | 62 % | 0% | 32% | 60% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| light rain showers | 8 °C 4 °C |
0.1 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1027 hPa | 37 % | -5 °C | 57 % | 0% | 21% | 56% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 42 % | -3 °C | 55 % | 0% | 28% | 48% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1027 hPa | 39 % | -4 °C | 56 % | 0% | 33% | 50% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1027 hPa | 38 % | -4 °C | 88 % | 0% | 50% | 82% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north |
1027 hPa | 39 % | -4 °C | 96 % | 0% | 63% | 91% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1028 hPa | 43 % | -3 °C | 17 % | 0% | 1% | 17% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1028 hPa | 48 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1029 hPa | 56 % | -2 °C | 32 % | 0% | 30% | 18% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1029 hPa | 59 % | -2 °C | 33 % | 0% | 30% | 7% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1029 hPa | 63 % | -2 °C | 58 % | 0% | 58% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1030 hPa | 67 % | -2 °C | 48 % | 0% | 46% | 0% | 3% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1030 hPa | 70 % | -2 °C | 6 % | 0% | 3% | 0% | 2% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1031 hPa | 68 % | -2 °C | 44 % | 0% | 0% | 1% | 44% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1029 hPa | 30 % | -5 °C | 92 % | 0% | 0% | 92% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1027 hPa | 42 % | -1 °C | 100 % | 0% | 10% | 100% | 17% | |
Glinianka, Masovian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 52.1310; 21.4170
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Glinianka, Masovian Voivodeship, Poland. Weather forecast Glinianka, Masovian Voivodeship.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Glinianka, Masovian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Glinianka, Masovian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:08 am | 7:56 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:31 pm | 14:48 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:28 am | 8:35 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:40 am | 9:24 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:38 am | 10:27 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:31 pm | 04/29/2026 4:03 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |