Weather Głęboczyzna today
Weather forecast Głęboczyzna April 28, 2026
During the day morning partly cloudy, in the afternoon initially partly cloudy, later cloudy, in the evening initially cloudy, later partly cloudy. The highest temperature 9 °C. At night the lowest temperature -1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Głęboczyzna, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
11 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northwest |
1022 hPa | 95 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1023 hPa | 92 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northwest |
1023 hPa | 82 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h northwest |
1023 hPa | 67 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northwest |
1023 hPa | 53 % | -3 °C | 5 % | 0% | 5% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northwest |
1023 hPa | 44 % | -4 °C | 20 % | 0% | 20% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northwest |
1023 hPa | 41 % | -4 °C | 28 % | 0% | 27% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north-northwest |
1023 hPa | 39 % | -4 °C | 63 % | 0% | 36% | 42% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northwest |
1023 hPa | 35 % | -6 °C | 57 % | 0% | 8% | 54% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northwest |
1023 hPa | 30 % | -7 °C | 51 % | 0% | 0% | 50% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northwest |
1022 hPa | 29 % | -7 °C | 96 % | 0% | 5% | 96% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northwest |
1023 hPa | 35 % | -6 °C | 98 % | 0% | 28% | 98% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1023 hPa | 42 % | -5 °C | 96 % | 0% | 20% | 95% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northwest |
1022 hPa | 42 % | -5 °C | 68 % | 0% | 12% | 67% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northeast |
1022 hPa | 58 % | -1 °C | 50 % | 0% | 14% | 42% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north |
1023 hPa | 54 % | -3 °C | 27 % | 0% | 21% | 11% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0-0.2 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1023 hPa | 63 % | -3 °C | 43 % | 0% | 20% | 27% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-northwest |
1023 hPa | 68 % | -3 °C | 47 % | 0% | 7% | 43% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northwest |
1024 hPa | 69 % | -3 °C | 30 % | 0% | 12% | 23% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1024 hPa | 82 % | -1 °C | 14 % | 0% | 13% | 1% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northwest |
1024 hPa | 86 % | -1 °C | 18 % | 0% | 17% | 2% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northwest |
1024 hPa | 83 % | -2 °C | 18 % | 0% | 18% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1024 hPa | 83 % | -3 °C | 25 % | 0% | 25% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1025 hPa | 82 % | -3 °C | 20 % | 0% | 19% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1025 hPa | 83 % | -3 °C | 42 % | 0% | 42% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1025 hPa | 81 % | -3 °C | 38 % | 0% | 38% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1026 hPa | 73 % | -3 °C | 12 % | 0% | 12% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1026 hPa | 65 % | -3 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1026 hPa | 56 % | -3 °C | 8 % | 0% | 8% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1026 hPa | 50 % | -3 °C | 74 % | 0% | 56% | 43% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1026 hPa | 47 % | -3 °C | 98 % | 0% | 95% | 75% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1027 hPa | 45 % | -3 °C | 97 % | 0% | 92% | 67% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1027 hPa | 44 % | -3 °C | 90 % | 0% | 71% | 69% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1027 hPa | 43 % | -3 °C | 95 % | 0% | 83% | 76% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1027 hPa | 43 % | -3 °C | 92 % | 0% | 80% | 65% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1027 hPa | 44 % | -3 °C | 90 % | 0% | 74% | 66% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1027 hPa | 44 % | -2 °C | 50 % | 0% | 37% | 22% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1027 hPa | 44 % | -3 °C | 39 % | 0% | 32% | 14% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1027 hPa | 48 % | -2 °C | 57 % | 0% | 55% | 4% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northwest |
1027 hPa | 57 % | -2 °C | 28 % | 0% | 26% | 4% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northwest |
1028 hPa | 68 % | -1 °C | 32 % | 0% | 30% | 4% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1028 hPa | 72 % | -1 °C | 34 % | 0% | 33% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1028 hPa | 80 % | 0 °C | 41 % | 0% | 32% | 0% | 11% | |
Głęboczyzna, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.6054; 23.1062
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 124 m
The administrative part:
- Podlachian Voivodeship, Białystok
- Powiat sokólski, Kuźnica, Podlasie
Something wrong, something missing?
Weather Głęboczyzna, Poland. Weather forecast Głęboczyzna.
Głęboczyzna - weather nearby - bigger cities
Głęboczyzna - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Głęboczyzna is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Głęboczyzna
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Głęboczyzna
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:58 am | 7:52 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:25 pm | 14:53 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:17 am | 8:33 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:26 am | 9:25 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:19 am | 10:33 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:08 pm | 04/28/2026 3:46 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |