Weather Fojutowo today
Weather forecast Fojutowo April 29, 2026
During the day morning overcast, later morning cloudy, in the afternoon initially cloudy, later overcast. The highest temperature 9 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature -1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Fojutowo, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1022 hPa | 83 % | -2 °C | 99 % | 0% | 15% | 97% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1024 hPa | 71 % | -2 °C | 39 % | 0% | 39% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1023 hPa | 54 % | 0 °C | 100 % | 0% | 91% | 100% | 94% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1022 hPa | 67 % | 0 °C | 89 % | 0% | 67% | 70% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1019 hPa | 87 % | -1 °C | 19 % | 0% | 21% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1024 hPa | 73 % | -1 °C | 53 % | 0% | 53% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1021 hPa | 46 % | -2 °C | 96 % | 0% | 50% | 91% | 26% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1021 hPa | 69 % | 0 °C | 90 % | 0% | 3% | 68% | 76% | |
Fojutowo, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.7253; 17.9026
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 121 m
The administrative part:
- Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Bydgoszcz
- Powiat tucholski, Tuchola, Kujawsko-Pomorskie
Something wrong, something missing?
Weather Fojutowo, Poland. Weather forecast Fojutowo.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Fojutowo is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Fojutowo
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Fojutowo
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:16 am | 8:15 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:45 pm | 14:58 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:35 am | 8:57 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:43 am | 9:49 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:34 am | 11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:47 pm | 04/29/2026 4:15 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |