Weather Fidury the day after tomorrow
Weather forecast Fidury April 30, 2026
During the day morning cloudy, later morning overcast, in the evening initially overcast, later partly cloudy. The highest temperature 12 °C. At night clear. The lowest temperature -2 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Fidury, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1029 hPa | 62 % | -3 °C | 93 % | 0% | 32% | 8% | 91% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1029 hPa | 70 % | -2 °C | 48 % | 0% | 2% | 7% | 43% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1029 hPa | 79 % | -2 °C | 15 % | 0% | 1% | 1% | 12% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1029 hPa | 87 % | -1 °C | 17 % | 0% | 2% | 0% | 15% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1029 hPa | 90 % | -2 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | -2 °C -5 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1030 hPa | 91 % | -2 °C | 96 % | 0% | 3% | 0% | 96% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1030 hPa | 89 % | -2 °C | 99 % | 0% | 4% | 32% | 99% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1030 hPa | 79 % | -2 °C | 100 % | 0% | 3% | 93% | 98% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1030 hPa | 68 % | -1 °C | 96 % | 0% | 1% | 96% | 10% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1030 hPa | 58 % | -1 °C | 97 % | 0% | 1% | 97% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1030 hPa | 45 % | -3 °C | 93 % | 0% | 28% | 91% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1030 hPa | 37 % | -4 °C | 90 % | 0% | 78% | 46% | 3% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1030 hPa | 35 % | -4 °C | 83 % | 0% | 68% | 62% | 7% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1029 hPa | 35 % | -3 °C | 100 % | 0% | 100% | 88% | 33% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1029 hPa | 34 % | -3 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 22% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northwest |
1028 hPa | 36 % | -3 °C | 100 % | 0% | 14% | 100% | 100% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northwest |
1028 hPa | 41 % | -2 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 44% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northwest |
1028 hPa | 45 % | -1 °C | 100 % | 0% | 14% | 100% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northwest |
1028 hPa | 47 % | -1 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 44% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1028 hPa | 48 % | -2 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 81% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1028 hPa | 52 % | -1 °C | 100 % | 0% | 99% | 97% | 72% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h west |
1028 hPa | 57 % | 0 °C | 98 % | 0% | 62% | 96% | 39% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west-southwest |
1028 hPa | 61 % | -1 °C | 48 % | 0% | 1% | 18% | 36% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west-southwest |
1028 hPa | 67 % | -1 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 12% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west |
1028 hPa | 73 % | -1 °C | 14 % | 0% | 0% | 2% | 12% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west |
1028 hPa | 78 % | -1 °C | 21 % | 0% | 1% | 2% | 18% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-northwest |
1028 hPa | 80 % | -1 °C | 8 % | 0% | 6% | 0% | 2% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west |
1028 hPa | 53 % | 0 °C | 88 % | 0% | 84% | 34% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1026 hPa | 39 % | 3 °C | 100 % | 0% | 100% | 83% | 2% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northeast |
1025 hPa | 56 % | 4 °C | 5 % | 0% | 5% | 0% | 0% | |
Fidury, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 52.7834; 21.7556
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 108 m
The administrative part:
- Masovian Voivodeship, Warsaw
- Powiat ostrowski, Ostrów Mazowiecka
Something wrong, something missing?
Weather Fidury, Poland. Weather forecast Fidury.
Fidury - weather nearby - bigger cities
Fidury - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Fidury is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Fidury
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:02 am | 7:58 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:30 pm | 14:56 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:22 am | 8:39 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:32 am | 9:30 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:26 am | 10:37 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:46 pm | 04/30/2026 4:11 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |