Weather Dziewiętnik today
Weather forecast Dziewiętnik April 28, 2026
Afternoon in the afternoon cloudy. The highest temperature 11 °C. At night cloudy. The lowest temperature 6 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Dziewiętnik, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1025 hPa | 32 % | -6 °C | 83 % | 0% | 0% | 0% | 83% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1025 hPa | 32 % | -5 °C | 46 % | 0% | 0% | 6% | 43% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1024 hPa | 29 % | -6 °C | 74 % | 0% | 0% | 74% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1024 hPa | 30 % | -5 °C | 98 % | 0% | 0% | 98% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1023 hPa | 31 % | -5 °C | 87 % | 0% | 0% | 86% | 4% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1023 hPa | 31 % | -5 °C | 89 % | 0% | 0% | 89% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1023 hPa | 33 % | -5 °C | 72 % | 0% | 3% | 71% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north |
1023 hPa | 36 % | -5 °C | 55 % | 0% | 1% | 55% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1024 hPa | 38 % | -6 °C | 98 % | 0% | 12% | 98% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northeast |
1024 hPa | 41 % | -5 °C | 87 % | 0% | 1% | 87% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1024 hPa | 54 % | -2 °C | 94 % | 0% | 0% | 94% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1024 hPa | 50 % | -3 °C | 69 % | 0% | 0% | 69% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1025 hPa | 56 % | -3 °C | 57 % | 0% | 9% | 52% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1025 hPa | 61 % | -3 °C | 100 % | 0% | 39% | 100% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1025 hPa | 56 % | -3 °C | 100 % | 0% | 75% | 100% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1025 hPa | 57 % | -3 °C | 100 % | 0% | 31% | 100% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1025 hPa | 57 % | -3 °C | 98 % | 0% | 9% | 98% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1026 hPa | 58 % | -4 °C | 51 % | 0% | 0% | 51% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1026 hPa | 66 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1026 hPa | 66 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north |
1027 hPa | 63 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north |
1027 hPa | 53 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1027 hPa | 41 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 33 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1027 hPa | 30 % | -8 °C | 46 % | 0% | 12% | 43% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h north |
1027 hPa | 32 % | -7 °C | 93 % | 0% | 12% | 93% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north |
1027 hPa | 38 % | -6 °C | 99 % | 0% | 98% | 80% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north |
1027 hPa | 39 % | -6 °C | 92 % | 0% | 91% | 75% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 38 % | -6 °C | 90 % | 0% | 89% | 89% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 39 % | -6 °C | 94 % | 0% | 69% | 93% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1027 hPa | 39 % | -6 °C | 91 % | 0% | 53% | 90% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1027 hPa | 39 % | -6 °C | 92 % | 0% | 43% | 91% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north |
1028 hPa | 40 % | -6 °C | 43 % | 0% | 7% | 43% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north |
1028 hPa | 51 % | -5 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1029 hPa | 55 % | -5 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1029 hPa | 54 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Dziewiętnik, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.1333; 21.1333
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Dziewiętnik, Poland. Weather forecast Dziewiętnik.
Dziewiętnik - weather nearby - bigger cities
Dziewiętnik - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Dziewiętnik is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Dziewiętnik
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Dziewiętnik
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:14 am | 7:52 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:32 pm | 14:38 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:36 am | 8:31 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:49 am | 9:17 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:52 am | 10:15 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:17 pm | 04/28/2026 3:54 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |