Weather Bralęcin today
Weather forecast Bralęcin April 29, 2026
During the day morning clear, in the afternoon initially clear, later overcast, in the evening clear. The highest temperature 14 °C. At night the lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Bralęcin, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-northeast |
1027 hPa | 70 % | -3 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1028 hPa | 67 % | -1 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1028 hPa | 33 % | -2 °C | 88 % | 0% | 0% | 88% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1027 hPa | 45 % | -1 °C | 11 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northeast |
1030 hPa | 69 % | -3 °C | 4 % | 0% | 0% | 2% | 2% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1030 hPa | 68 % | 0 °C | 18 % | 0% | 0% | 9% | 9% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1030 hPa | 38 % | 2 °C | 22 % | 0% | 1% | 0% | 21% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1029 hPa | 52 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Bralęcin, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.2378; 15.2320
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 44 m
The administrative part:
- West Pomeranian Voivodeship, Szczecin
- Stargard County, Stargard Szczeciński
Something wrong, something missing?
Weather Bralęcin, Poland. Weather forecast Bralęcin.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Bralęcin is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Bralęcin
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Bralęcin
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:29 am | 8:24 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:56 pm | 14:55 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:48 am | 9:05 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:57 am | 9:57 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:51 am | 11:04 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:58 pm | 04/29/2026 4:26 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |